Založ si blog

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? VIII. časť

Bojovať zodpovedne a s rozumom proti bezpráviu, je oveľa ťažšie ako bojovať radikálne s použitím článku 32.Ústavy SR. Preto o odvahe boja písať netreba, to už je každému jasné,( aj priznanie, že niečomu nerozumiete , je odvážne- vďaka všetkým, ktorí sa k nám do IOUP pridávate a pýtate sa na všetko, čomu nerozumiete).  Ale je to jasné aj ,,odborníkom“ na MVSR, ktorí sústavne niečo zatajujú alebo ničomu nerozumejú?

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? VII. časť – pomoc – Blog.Pravda.sk

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? V. časť – pomoc – Blog.Pravda.sk

Čo by sa stalo, keby o tom médiá písali? II. časť – pomoc – Blog.Pravda.sk

A tak boj s bezprávim a neodbornosťou prebieha naďalej.

 

Inštitút ochrany ústavných práv,  Bratislava                                                       ioup.riesenia@gmail.com

 

K Č. j.: 67 – IOÚP – 2021

 

 

                                                                       

Vážená pani riaditeľka Ing. Eva Chmelová,

 

predovšetkým Vám ďakujeme za zaslanie e-mailu s odpoveďou na náš list zo dňa          12. 01. 2021 vo veci žiadosti o nápravu pri porušení zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach

Vychádzate zo zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach, ktorý presne ustanovuje, ako sa môže zmeniť názov politickej strany alebo politického hnutia.

A ďalej uvádzate „Zmena názvu politického hnutia bola vykonaná v súlade so zákonom č. 85/2005 Z. z.  V tomto prípade nedošlo k vzniku nového politického hnutia, ale iba k zmene názvu, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná.“

Listom zo dňa 02. 11. 2020  Č. j.: 47 – IOÚP – 2020  a listom zo dňa 12. 01. 2021           Č. j.: 67 – IOÚP – 2021 sme nepoukazovali na „zmenu názvu politického hnutia, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“.

Ale sme poukazovali na porušenie  ustanovenia § 15 ods. 4, prvá veta  zákona č. 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach. K tomu uvádzame článok Dušana Mikušoviča z 2. apríla 2020 s názvom Vládni poslanci podpisovali koaličnú zmluvu, Miroslav Kollár zo Za ľudí podpis nedal. https://dennikn.sk/1834983/vladni-poslanci-podpisali-koalicnu-zmluvu-matovic-hovoril-o-slobodnych-hlasovaniach/

V tomto článku novinár Dušan Mikušovič napísal:  „Poslankyňa klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Anna Záborská, ktorá je predsedníčkou Kresťanskej únie, mieni predložiť zákon na ochranu života a ľudskej dôstojnosti. Záborská zdôrazňuje, že poslanci KÚ „určite klub OĽaNO neopustia“. „Na začiatku sme sa dohodli, že KÚ zostane celé volebné obdobie v OĽaNO. Jedným z dohodnutých pravidiel s Matovičom je, že KÚ zostane autonómnou stranou, ktorá si bude môcť ďalej budovať svoje stranícke štruktúry.

Ako tu pani Záborská jasne uvádza, s Matovičom sa dohodli, že politická strana Kresťanská únia zostane celé volebné obdobie v OĽaNO. Takáto dohoda o existencii dvoch, troch, štyroch politických strán  „zmenou názvu politického hnutia, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“, kde si každá politická strana buduje samostatne svoje stranícke štruktúry, sa prieči a obchádza zákon č. 85/2005 Z. z.  o politických stranách a politických hnutiach.

Ak si každá z uvedených politických strán chce samostatne budovať svoje stranícke štruktúry pod „zmenou názvu politického hnutia, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“, potom tieto politické strany NOVA-KÚ-ZMENAZDOLA nemôžu byť registrované na Ministerstve vnútra SR dvakrát, a  to raz spoločne sozmenou názvu politického hnutia, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“ a druhýkrát ako samostatné politické strany: NOVA, Kresťanská únia, ZMENA ZDOLA.

Z uvedeného vyplýva, že politickí lídri,  ktorí predložili „zmenu názvu, ktorý sa líši od názvu alebo skratky strany, ktorá už bola zaregistrovaná“ porušili zákon č. 85/2005 Z. z.  o politických stranách a politických  hnutiach a z toho titulu všetky nimi doteraz vydané právne predpisy sú neplatné.

Preto Vás znovu žiadame o urýchlené vybavenie  našej žiadosti zo dňa 02. 11. 2020       Č. j.: 47 – IOÚP – 2020  a vopred Vám ďakujeme.

S úctou

 

 

 

 

V Bratislave, dňa 25. 01. 2021                                                           JUDr. Mária Ritomská

štatutár

 

MATOVIČ VEREJNOSTI ZATAJIL, ŽE PLOŠNÉ TESTOVANIE KTORÉ ON PRETLÁČA AJ CEZ HROMADY MŔTVOL, BOLA ZAHRANIČNÁ KLINICKÁ ŠTÚDIA, BRITSKÝ EXPERIMENT NA SLOVÁKOCH – NA OBJEDNÁVKU BRUSELU. MATOVIČ JE PRACHSPROSTÝ VLASTIZRADCA A NAKA BY MALA POD ŤARCHOU USVEDČUJÚCICH DÔKAZOV OKAMŽITE KONAŤ! – CZ 24 News

Kto odklepol neexistujúcej politickej strane (stranám) účasť vo voľbách 29. 2. 2020 ? – pomoc – Blog.Pravda.sk

Igor Matovič, to je kolosálny podvod v histórii – zivot okolo nas – Blog.Pravda.sk

Každý občan dostane podielový list štátu a . . . . . . – pomoc – Blog.Pravda.sk

 

pôvod :

Vízia pre Slovensko alebo všetko sa dá, ak sa chce! – Mojevideo

Okamžite vieme každému nariadeniu Eú vyhovieť, ale aj každého z Eú podráždiť, ak tomu nariadeniu okamžite vyhovieme!

02.07.2024

Prečo ide o okamžité nariadenia? Lebo stále , aj keď nám to v predvolebných kampaniach viacerí kandidáti sľubovali, nemáme zrušený ústavný článok, ktorý nás, občanov Slovenska, voličov Slovenska, udržiava v neslobode! Aké nariadenie prišlo z Eú, keď dnes šéfuje Slovensku Kaliňák a ako dlho bude trvať PN pána Fica ? Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ? [...]

Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ?

25.06.2024

Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu! Policajný sľub – prísaha: „Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby [...]

Kedy príde z europarlamentu na Slovensko ďalšia hanblivá správa o spolupráci slovenských europoslancoch

11.06.2024

Bude spoločnou témou pre slovenských europoslancov okamžité odstránenie chudoby na Slovensku ? Spätná väzba – ( čo si občan myslí? ) – ja Ťa volím, Ty mi pomôž ! Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

Susko,

Susko nepredpokladá potrebu ďalšej mimoriadnej schôdze NR SR k Trestnému zákonu

25.07.2024 19:36

Má za to, že zásadné pripomienky Európskej komisie boli už do zákona zapracované.

Peter Gregor, pilot, veliteľ letky

Nové stíhačky F-16 zmenili mentalitu v armáde, hovorí veliteľ letky. Prezradil, v čom ho prekvapili americké základne

25.07.2024 18:48

Prvé dve zo 14 amerických stíhačiek F-16 Block 70 sú už v Kuchyni.

Skalka, lyžiarske stredisko

Tragédia, ktorá otriasla Slovenskom: Padol verdikt v prípade lyžiara, ktorý usmrtil chlapca v Oščadnici

25.07.2024 18:25

Mladík bol jedným z aktérov tragickej lyžiarskej zrážky v lyžiarskom stredisku Veľká Rača - Oščadnica, po ktorej zomrel osemročný Alex.

Czech Republic Protest

Časť pracujúcej chudoby stratí garanciu najnižšieho príjmu. Ako budú vyzerať preteky minimálnej mzdy medzi Českom a Slovenskom?

25.07.2024 18:00

Najmenej zarábajúci Česi a Slováci sú na tom v súčasnosti takmer rovnako. Ako by mohlo dopadnúť ich porovnanie o päť rokov neskôr?