Založ si blog

Budú mať Slováci dostatok energie na nápravu , , . . . . . “ SLOVENSKA?

,,…..“ Slovensko potrebuje zmenu ! Každý občan po nej túži, ale ako náhle dostane otázku: ,, Čo by ste napravil alebo na Slovensku zmenil ? „ , je viditeľne z odpovede cítiť nesúdržnosť, nemorálnosť, nezáujem, chamtivosť, závisť, ale hlavne nevedomosť a lenivosť!

http://www.sodbtn.sk/obce/statistika_obce.php

 

Prečo by nemohol byť na dedine starosta richtárom a v meste primátor starostom a každý z nich , by bol zároveň poslancom parlamentu?

Takto sa postupne z každého mesta a obce na Slovensku môže stať podielnikom parlamentu! Všetky skutočné riešenia spoločne napravíme , čo tu žiadne vlády nedokázali a nedokážu napraviť , ale to len preto, že nepovedia skutočnú pravdu občanom a nemajú vôľu skutočne občanom pomôcť lebo im ide len o mamonu.

Už teraz sa môžete objednať na konferenciu IOUP , už 11. v poradí             ioupriesenia66@gmail.com

video:

Tretina na hypotéku, tretina na sporenie, tretina na domácnosť, rodinu, zdravie, stravu, deti, koníčky a potom . . .

 

 

 

Tu sú problémy :

video:

video:

video:

Dvadsiate šieste vydanie Diskusie na palete s trojnásobným premiérom Vladimírom Mečiarom. Zakladateľ nášho štátu si na úvod vrátil k okamihom vzniku Slovenskej republiky. Boli to podľa neho veľmi náročné časy budovania inštitúcií na „zelenej lúke“. Pripomenul, že v prvý deň existencie mal nový štát na účte iba 40 miliónov dolárov, čo vystačilo na jeden deň. Kritickú situáciu do získania prvých zahraničných úverov vyriešil predaj tabakového priemyslu. Dôležité bolo podľa neho uznanie slovenskej koruny MMF a Svetovou bankou. Tvorba legislatívy, budovanie štátnej správy a kreovanie štátneho rozpočtu boli ďalšími míľnikmi na začiatku príbehu samostatného štátu.
Spomína, že rozpad federácie sa začal už v období rokovaní o kompetenčnom zákone. Voľby v roku 1992 napokon rozhodli o tom, že partnerom pri rokovaniach s českou stranou bude predseda víťaznej ODS Václav Klaus. Súhlasí, že veľmoci skôr podporovali zachovanie federácie a so vznikom nových štátov nerátali. Niektorí zahraniční predstavitelia sa ho pýtali, či bude vojna – nepredpokladali totiž rozpad federácie nekrvavým spôsobom. Poznamenal, že Klaus oddane bránil záujmy Českej republiky, a hoci bol tvrdý partner, oceňoval jeho férovosť: čo sa dohodlo, to platilo.
Spočiatku nebol zástancom rozdelenia ČSFR, skôr voľnejšieho zväzku Slovákov a Čechov, napríklad formou konfederácie. Pri rokovaniach o národných kompetenciách v rámci federácie však rokovania nespeli ku kompromisu. Obidve strany si preto začali uvedomovať, že lepší ako permanentný konflikt v spoločnej federácii je pokoj a dobré vzťahy medzi dvomi svojbytnými štátmi.
Dotkol sa aj otázky delenia federálneho majetku. Hoci k niektorým jeho aspektom boli zo slovenskej strany výhrady, je presvedčený, že celkovo bolo rozdelenie férové. Na otázku, čo si myslí o ponechaní si bývalej česko-slovenskej vlajky českou stranou odpovedal, že príslušná dohoda nebola porušená, pretože modrý klin v novej štátnej vlajke ČR nesiahal do jej polovice ako predtým, ale bol graficky modifikovaný tak, že siahal iba do tretiny.
Počas prvých mesiacov fungovania republiky bolo podľa jeho slov treba dodať obyvateľom sebavedomie. Vláda pracovala “ako stroj”, výnimkou neboli ani 36-hodinové rokovania kabinetu. V zahraničí sa budovali veľvyslanectvá, vytvárala sa nová zmluvná základňa. SR bola okamžite po vzniku prijatá do OSN, s inými inštitúciami to bolo zložitejšie a riešenie členstva SR v nich vyžadovalo tvrdú prácu na medzinárodnom poli.
Pripustil, že vzniku slovenskej štátnosti dopomohlo aj vtedajšie tzv. veľmocenské vákuum, kľúčová však bola schopnosť českej a slovenskej strany dohodnúť sa. Ako dodal, referendum o rozdelení, ktoré v tom čase niektoré kruhy žiadali, bolo nerealizovateľné, pretože keby jeho výsledok v národných štátoch dopadol odlišne, bol by to ďalší zdroj konfliktu a nestability. Doplnil, že rozdelenie vychádzalo z výsledkov parlamentných volieb. Subjekty, ktoré chceli obnovu Česko-Slovenska, v predčasných voľbách v roku 1994 nezískali ani jedno percento hlasov.
Hoci jeho vláda mala výhrady k EÚ i NATO, podala za SR prihlášku do oboch zoskupení. Sprvoti sa zaoberali aj možnosťou vojenskej neutrality SR a zisťovali, či by veľmoci garantovali našu bezpečnosť ako neutrálneho štátu. Odvšadiaľ však prišla odmietavá odpoveď, preto sa začala riešiť otázka vstupu do Severoatlantickej aliancie.
V ďalšej časti rozhovoru hovoril o rokovaniach s ministerkou zahraničných vecí USA Madeleine Albrightovej, ktorá vyhlásila, že Slovensko je čiernou dierou na mape Európy. Príčinou útokov na politickú reprezentáciu mladého štátu zo strany kruhov, ktoré zastupovala, mal byť fakt, že slovenská vláda sa správala suverénne, “nechcela sa lacno predať a kládla odpor”. Tzv. mečiarizmus, ktorý sa prezentuje ako autoritatívne uplatňovanie moci, odmieta ako ideologický konštrukt. Vznikol zo snáh o politickú zmenu na Slovensku, čo bolo predovšetkým dôsledkom toho, že jeho vláda odmietla americký tlak na privatizáciu strategických štátnych monopolov.
Udalosti pred voľbami v roku 1998 označil za politický prevrat, ktorého príprava financovaná zo zahraničia sa začala už v roku 1996. Voľby síce HZDS vyhralo, ale už nedosiahlo taký výsledok, aby mohlo pokračovať vo vláde. K moci sa dostali politici, ktorí boli tvrdo proti vzniku samostatného štátu. Bol september 1998 koncom suverénej slovenskej cesty? Na túto otázku reagoval tvrdením, že zo suverenity nám odvtedy dodnes postupne odkrajujú.
Na záver vyslovil názor, že boj za Slovenskú republiku sa nikdy neskončí. Ak budú Slováci k výberu svojich politických reprezentácií pristupovať laxne, existencia SR bude ohrozená. Aj preto, že vchádzame do obdobia nových skúšok, nových geopolitických výziev pre Európu. Ako zdôraznil, vnútorne nemôže prijať neúspech – stále si myslí, že v našich ľuďoch je sila, žiaľ, časť domácej inteligencie sa klania tam, kde by mala stáť so vztýčenou hlavou. Prvýkrát si vládneme sami, ale musíme dozrieť, aby sme vedeli, čo to znamená byť zodpovedný, uzavrel svoje úvahy.

VIDEO:

 

 

 

Choďte už niekam do . . preč s bankovými odvodmi a . . .

 

 

 

Sociopatia médií oslabuje silu pravdy alebo päť P pre Madam Justíciu

 

, , Spodina a horných desať tisíc“

 

Darujte na dobrú činnosť !
Inštitút ochrany ústavných práv : SK 8365 0000 0000 0020 560 144

Prišli slúžiť občanom, ale chcú len vládnuť!

 

Čo nám volebný prieskum neprezradil?

 

Kedy sa konečne klamlivé média zamerajú na to, že podvodník a klamár Matovič, Záborská a Budaj oklamali pri voľbách voličov? ? ?

 

Ešte šťastie, že všetko, čo Matovičova vláda prijíma, je neplatné

 

Zápisky z parlamentu zo dňa 16. 12. 2013 alebo pán Holjenčík na ÚRSE

Pre všetkých, čo vedia, ako by chceli, aby vyzeralo Slovensko!

08.09.2024

Drahí čitatelia, hlavne nadpisov. Prečo píšem tento článok? Hovorím: ,, vymením premiera , dokážem riadiť našu republiku !! “ alebo mi vybavíte dvojhodinové stretnutie s premierom , aby som sa dozvedel , prečo neodpovedá na listy a čoho sa tak bojí, keď ignoruje občanov Slovenska, hlavne keď je pri moci? A Vy, ktorí čítate moje články, mám pre Vás oznam. Nech [...]

12 rokov píšeme , , Ficovi“ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

01.09.2024

A tie jeho hovädá, čo mu radia, mu ešte poštu asi neodovzdali! Všetci v súčasnej koalícií už vedia kto je to IOUP ( Inštitút ochrany ústavných práv) . Aj Rudolf Huliak, ktorý sa do tej politickej bandy votrel ako posledný, vie o všetkých riešeniach , ktoré ak už prečítal, tak pochopil, že aby fungovala prevodová daň či ,, Daň z prevodu peňazí“, musí byť [...]

Spravodlivý súd slovenskej republiky / . . . . .

27.08.2024

……… ak sa zruší na Slovensku ústavný súd, ktorý vďaka zostave robí hanbu o práve a spravodlivosti, nie len doma na Slovensku, ale aj pred celým svetom, dočkáme sa konečne aj toho, že budú vyriešené premlčané zločiny privatizácie, pandémie covidu a ………..( ak budete občania len vyčkávať, čo všetko ešte môže pribudnúť za zločiny?) [...]

putin

Reuters: Exilová ruská opozícia sa háda, miesto vytvorenia hrádze proti Putinovi

14.09.2024 07:54

V rámci exilovej ruskej opozície v Európe pretrvávajú spory.

Jelšava

Jelšava zažíva veľké sklamanie. Taraba mestu stopol projekt za milióny eur, „boj“ za čistejšie ovzdušie prehrali

14.09.2024 07:00

„Som znechutený, lebo sme tomu venovali veľa času a energie,“ netají sklamanie primátor Milan Kolesár.

počasie, radar, 14. 9. 2024

ONLINE: Dažde sa presunuli na východ, západ Slovenska mal pauzu. Vrátili sa. V Česku voda zaplavuje prvé domy

14.09.2024 06:45, aktualizované: 09:30

Na väčšine Slovenska treba aj v sobotu počítať s výdatným dažďom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Biden: Je jasné, že Putin vo vojne nezvíťazí. Rozhodnutie o povolení strieľať hlboko do Ruska zatiaľ odložili

14.09.2024 06:00, aktualizované: 09:05

Použitie rakiet dlhého doletu od spojencov na útoky hlboko v Rusku je stále predmetom rokovaní, hoci Zelenskyj o to naliehavo žiada.