Založ si blog

POR

Na ulici je viac ľudí, ktorí sa tam ocitli nedobrovoľne, ale pritom verili, že raz sa budú mať dobre. Sú to potomkovia hrdinov, ktorí za lepší život a budúcnosť, bojovali v II. svetovej vojne, ale aj občania, ktorí si to mysleli v novembri 1989.

Bezdomovci alebo ľudia bez prístrešku sa stali terčom posmeškov a na to, ako žijú sa všetci pozerajú ako na ľudský odpad.

Keď počujem význam slova ,, bezďák“, je mi z toho zle. Je rozdiel ocitnúť sa na ulici dobrovoľne a rozdiel nedobrovoľne, ale všetci majú spoločné to, že niečo tu nefunguje a niekde sa stále robia chyby.

 

Deti, ktoré skončia pobyt v detských domovoch, sú ďalší kandidáti na pobyt na ulici.

Zamestnanci, ktorí sa dožívajú štyridsať rokov a starší, sú tiež ďalší kandidáti na pobyt na ulici.

 

Ako prežijú zimu? Kto im pomôže, keď všetci chodia okolo a nechcú to vidieť?

Chcete, aby najnevzdelanejší a najohrozenejší chudobní občania, sa mali tak dobre, že nebudú trpieť hladom a nebudú spávať na uliciach?

Inštitút Ochrany Ústavných Práv  sa pýta.

fotky autora blogu:

Máte záujem stať sa členom ÚŠS, ktorá by bola jediná a jednotná na Slovensku, kde nesmie byť diskriminácia pohlavia, rasy, farby pleti, etnického alebo sociálneho pôvodu, genetických vlastností, jazyka, náboženstva alebo viery, politického alebo iného zmýšľania, príslušnosti k národnej menšine, majetku, narodenia, zdravotného postihnutia, veku alebo sexuálnej orientácie?

Takáto organizácia bojuje za občana – zamestnanca, kdekoľvek na celom Slovensku, aby sa ustrážila nie len zamestnanosť, ale aj pracovné zákony a Zákonník práce bol dodržiavaný hlavne zo strany zamestnávateľa.

 

Inštitút Ochrany Ústavných Práv má riešenie aj pre ľudí bez domova alebo na ulici.

Areál , ktorý by vláda pridelila hocikde na Slovensku o rozlohe  20ha, by bol pre cca10.000 ľudí bez domova ako stvorený na projekt IOÚP ,,Zaradenie  asociálov do spoločnosti“ podľa programu o potrebách občanov. Tento pozemok musí mať prístup k pitnej vode na pozemku, ostatné inžinierske siete si ľudia vybudujú samostatne.

fotky a prezentačný materiál blogéra:

 

                                                                                           Zásobovanie

                                               

Zeleným , je označený zberný dvor, kde budú dopravení všetci bezdomovci z ulíc. Tu budú mať tie isté podmienky ako na ulici. Modré pole je pokročilejšia skupina. Už nespia na zemi a po kartónoch. Majú možnosť si postaviť jednoduché prístrešky k prideleným bunkám. Bunky slúžia na pravidelné ošetrovanie a kontrolu zdravotného stavu. Návyk na hygienické vlastnosti, ale sú tam aj bunky, ktoré zabezpečujú pomocou zásobovania potraviny. Ženy sa orientujú na prípravu stravy a jedenkrát denne vydávajú jedlo do zelenej zóny.

Muži zo zelenej zóny chodia do červenej zóny pracovať a pripravujú pozemok na výstavbu inžinierskych sieti a budúcich príbytkov. Pracujú pod dohľadom stavebných odborníkov,  bez normy a pod  dohľadom psychológa. Pocit práce musia získať dobrovoľne, a nie aby pociťovali nátlak prísneho šéfa. Za takúto prácu dostávajú dennú mzdu. V modrej zóne si môžu v kantíne kúpiť aj alkohol. Povolené to síce majú, ale v zdravotnom zariadení im je podávaný liek na nechutenstvo k alkoholu súčasne s výživnou dávkou a tak sa postupne zlozvyk z ulice stráca.

Pri porušení podmienok spolunažívania je zaradený občan z modrej ( v budúcnosti aj z červenej zóny) vrátený do zelenej zóny. Pri nebezpečnom správaní, ktoré by ohrozovalo život, je občan vyvedený do vyšetrovacej väzby a potom znova vrátený do zelenej zóny.

V červenej zóne si postavia vlastné príbytky s malým životným priestorom. Jedno alebo dvojposteľové s malým kuchynským kútom a samostatným sprchovým kútom a wc. Spoločná chodba  na takýchto viac poschodových bytových domoch bude mať správcu poriadku.

Vždy niekto zo skupiny. Postupne ako sa zmenia zóny na červenú zónu, ostáva občanom viac priestoru na pestovanie si vlastných plodín a skrášľovanie okolitého pozemku pri bytovkách.

Deti tu nie sú. Môžu prísť, až bude psychológ spokojný s premenou skupiny, na návštevu k rodičovi – rodičom, alebo až si zvykne rodič na spoločenské zaradenie a bude túžiť po spoločenskom uplatnení a chcieť opustiť červenú zónu ako napravený občan.

Bude Mazurek ďalší, kto sklame očakávania svojich sympatizantov? – pomoc – Blog.Pravda.sk

Algoritmické zoznamovanie alebo , keď nebudeme už medzi sebou vedieť komunikovať ako ľudia? – pomoc – Blog.Pravda.sk

Úvaha o malých regionálnych nemocniciach – pomoc – Blog.Pravda.sk

Zhrnutie , aby ste to nehľadali , ( pre členov IOÚP a ÚŠS ) – pomoc – Blog.Pravda.sk

V Rakúsku už pochopili (Načo je na Slovensku Inštitút Ochrany Ústavných Práv ? ) – pomoc – Blog.Pravda.sk

Ako liečiť chyby zraku hneď na začiatku slepoty? – pomoc – Blog.Pravda.sk

Menová reforma tak či tak príde

08.06.2023

Slovenská republika môže medzinárodnou zmluvou, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo na základe takej zmluvy preniesť výkon časti svojich práv na Európske spoločenstvá a Európsku úniu. Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky. Prevzatie právne záväzných [...]

Kto je skutočný „volič“ ?

07.06.2023

Každá osoba, ktorá dovŕšila osemnásť rokov a prešla testom ! Občania, ktorí testom neprejdú, uhradia všetky náklady za voľby! Kampaň si hradia strany samostatne . Otázka pre každého občana , ako test: ,, Do kedy budú občania Slovenska trpieť, na základe vášho rozhodnutia? “ Po zodpovedaní otázky, si ako volič vyberiete konkrétnu politickú stranu alebo žiadnu [...]

Inzerát

31.05.2023

Hľadám minimálne 10 poctivých ľudí z každého okresu Slovenska s minimálnym vekom 21 rokov, za účelom založenia poctivej politickej strany, ktorá zruší systém a navráti Slovensku rozkradnuté bohatstvo a rozkradnutý majetok. Nepoužívam témy a sľuby, ale riešenia a všetko podľa Ústavy slovenskej republiky a práva. Preferujúce strany sú právne bez nároku sa volieb [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 494
Celková čítanosť: 7107890x
Priemerná čítanosť článkov: 14388x

Autor blogu

Kategórie