Založ si blog

Úvaha o malých regionálnych nemocniciach

Keď sa pýtali Dalailámu, čo ho na ľudstve najviac prekvapuje, odpovedal: ,, Ľudia. Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze, potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie, potom sa tak znepokojujú budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosť, a …tak nežijú ani v prítomnosti, akoby nikdy nemali zomrieť, a potom zomrú bez toho, aby predtým žili.“

Malá regionálna nemocnica = Denné sanatórium s jednodňovou chirurgiou, gynekologickou ambulanciou, geriatrickou starostlivosťou a obvodným lekárom.(zubárom?)

Čo všetko treba urobiť, aby to nebolo ťažké uskutočniť a časovo sa čím skôr táto myšlienka zrealizovala?

Malá regionálna nemocnica , ďalej len MRN. Bod č.6. Štátna dotácia do každého rezortu 1.miliarda v novej mene. ( je asi 6.000 rezortov do každej nemocnice a školy podľa potreby // aj keby bolo 600000 rezortov, nerobí to pre  nás žiadny problém//)

Obec, ktorá má priľahlé susedné obce, ktoré už nikam nepokračuje cesta do regiónu, bude centrum pre MRN. Jedna MRN bude na 2000 obyvateľov. V meste na každých 2000 obyvateľov jedna MRN.

Malá regionálna nemocnica bude mať ubytovacie súkromné priestory pre odborných lekárov, obvodného lekára a personál.

MRN, by mala mať kapacitu minimálne 5-7 lôžok, či už na pôrod, chirurgické zákroky jednodňového charakteru alebo malé úrazy detí, mládeže a starších ľudí, ale aj polohovateľné vysoko moderné lôžka pre dožívajúcich najstarších občanov bez rodinných príslušníkov.

Malá regionálna nemocnica má byť plnohodnotným komplexom v miestach, kde je ťažká dostupnosť lekárskej starostlivosti. Občan ušetrí čas pri vybavovaní ošetrenia sebe , rodine alebo staršiemu , už nevládnemu rodičovi.

Malá regionálna nemocnica zabezpečí budúcnosť talentovaným lekárom na odbornej a profesionálnej úrovni. Podporí časť alternatívnych zdrojov liečenia a nasmeruje občanov k zdravému stravovaniu a pohybu. Zamedzenie chemikálií pomôže budovať lepšie alternatívne riešenia aj možnosti modernej farmaceutiky.

Keďže MRN bude postavená za peniaze investora (štát – Úrad Štátnej Starostlivosti), nie je potrebné, aby sa cenovo preplácali, či finančne nadhodnocovali ceny za zákroky a operácie, pretože podľa počtu klientov v lokalite, sa dá udržať pracovné tempo na udržanie alebo zvyšovanie si odbornosti, keď plat je stanovený podľa vzdelanostnej úrovne a zákroky v zdravotníctve sú podľa Úradu Štátnej Starostlivosti zadarmo. Lieky a kategorizácia sa postupne preklasifikuje na prírodnú formu liečenia.

Malá regionálna nemocnica, aj keď sa to nezdá, prinesie do okolitého regiónu menej stresu a viac duševnej rovnováhy, čo dokáže vytvoriť u ľudí nové pracovné možnosti, ale aj nápady na ďalšie zlepšenie života občanov v danom regióne…….

obrázky z dielne blogéra:

 

 

,, Môžeš rozprávať čo chceš a akokoľvek sväto a pekne. Ak za tým nestoja skutky, sú to len prázdne reči. Dnes jedno gesto znamená viac ako celé litánie“. Anton Srholec.

,,Všimli ste si niekedy, že ľudia radšej s vami prestanú rozprávať, namiesto toho, aby sa ospravedlnili, že sa mýlili?“ Shadow

Jediná spravodlivosť na tomto svete je, že aj ten najväčší hajzel pred smrťou neutečie.

Život je krehký dar a musíme ho žiť teraz. Nikto z nás nevie, koľko zajtrajškov nám ešte ostáva.

Rešpektuj starých, keď si mladý. Pomáhaj slabým, keď si silný. Priznaj si chybu, keď sa mýliš. Pretože jedného dňa budeš ty ten starý, slabý a ten, čo sa mýli.

,, Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat.“ ,, Kdyby bylo nejhúř,je vždycky lepší vzdát se europských dotací, než sem pustit migranty.“ Miloš Zeman

Ešte tri vety od Miloša Zemana.

  1. ..Nikdo vás sem nezval.
  2. Když už tady jste nusíte respektovat naše pravidla.
  3. Když sa vám to nelíbí, běžte pryč.“                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Zhrnutie , aby ste to nehľadali , ( pre členov IOÚP a ÚŠS ) – pomoc – Blog.Pravda.sk

Navrhujú kandidáti do Euro parlamentu vystúpenie z EU a prečo ?

24.05.2024

Už sa mi nechce znova opakovať, aké je zbytočné voliť si europoslancov, keď sa nezmenilo to najdôležitejšie na Slovensku a to je myslenie občanov a zodpovednosť za skutky! No všetci kandidáti sa snažia zaujať práve takýchto občanov, aby sa pokúsili o niečo, čo aj tak nedokážu! A. Prečo vystúpil jeden zo zakladateľov EU? Netreba pokračovať a trpieť, ale byť [...]

Nie 5 výstrelov , ale 1 + 4 ?

20.05.2024

Mohlo to byť tak, že heslo na pokyn k streľbe, bolo ,, Robo…..!“, aby Juraj C. vytiahol zbraň, zamieril a 1-krát vystrelil, ale ďaľšie štyry výstreli za sebou išli zo zbrane najbližšieho ochrankára nášho premiéra? Je to možno dosť konšpiratívne , ale kedy nám vysvetlia možnú , pravdivú verziu , ako a prečo skutočne k tomúto činu , došlo? [...]

Bude po atentáte amnestia?

19.05.2024

Má požiar na Dunaji, niečo spoločné so Smerom? Na ochranu slovenskej demokracie, by to bol veľmi odvážny krok, ako zabrániť opozičným politickým stranám ,,vidieť iba svoj názor či svoju pravdu“ a pokropiť ich jemnými zimomriavkami. Kto , ak by bola amnestia, bude prepustený z väzby a dostane slobodu? Bude to odplata za cenzúru, keď nie je nikde žiadna kontróla? [...]

New York

V ktorých mestách žije najviac milionárov? Pozrite si rebríček svetových metropol

29.05.2024 08:00

Odhaduje sa, že na svete žije asi 59 miliónov milionárov a vyše 2 600 miliardárov. V ktorých mestách ich je najviac? Sú v rebríčku aj metropoly v Európe alebo v Afrike?

fico, handlová, atentát

Prieskum SANEP: Čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Fica? Slováci v tom majú jasno

29.05.2024 07:00

Prieskum spoločnosti SANEP skúmal nálady spoločnosti po atentáte na premiéra Roberta Fica.

Belgium Ukraine

ONLINE: Biely dom nevyslyšal Zelenského, nedovolí používať zbrane od USA na ruskom území

29.05.2024 06:25, aktualizované: 08:08

Spojené štáty americké stále nedovoľujú použitie zbraní, ktoré dodali Ukrajine, na ruskom území.

Taiwan, Laj Čching-te

Bránili by Taiwanci svoju krajinu pred Čínou? Expert vysvetlil aj to, či by to urobili USA

29.05.2024 06:00

Politológ Lev Nachman z National Chengchi University v Tchaj-peji hovorí aj o tom, či Čína už v určitom zmysle Taiwan stratila.