Založ si blog

Slovenská spravodlivosť je súťaženie v klamstvách! Dôkazom je samotné súdne konanie.

 

Na súde som sa stretol s prípadom, keď sudca schválne zavádza žalobcu. Dokonca tak okato, že je vidieť nadržiavanie žalovanému. Deje sa to hlavne vtedy , ak žalovaná strana je veľmi dôležitý článok v dnešnom systéme. Čiže – zamestnávateľ, korporácia, lobista alebo oligarcha.

Zamestnankyňa NBS, ktorá viac ako 20 rokov pracovala na pracovnú zmluvudoba neurčitá, sa stala obeťou účelovej výpovede! Niekto povie, že bola uvedená do omylu! Ale sudca , má byť ten, kto vie spravodlivo spor rozsúdiť! V tomto prípade to bolo takto:

1.Mladá kolegyňa odchádza na Materskú dovolenku a jej miesto treba zastúpiť.

 Naša žalobkyňa dostala podľa  Zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce

  • 54 Dohoda o zmene pracovných podmienok:

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.

Čo to znamená?

Idete podľa Pracovnej zmluvy na dobu neurčitú, zastúpiť na presne stanovený čas inú osobu, ale je jedno, či tá osoba sa potom ( po Materskej dovolenke chce vrátiť alebo nie) na pracovisko vráti.

Pre žalobkyňu je dôležité, že ak toto obdobie zástupu skončí, pokračuje vo svojej práci , a to podľa Pracovnej zmluvy na dobu neurčitú.

 

2.Vedúci zamestnanec – nadriadený žalobkyne, poskytne tento zástup na dobu určitú. Po skončení Materskej dovolenky sa dotyčná osoba, už nemieni do pracovného pomeru vrátiť. Zamestnávateľ NBS tento pracovný pomer ukončuje s mladou kolegyňou. Naša zástupkyňa – žalobkyňa, dostáva taktiež ukončenie pracovného pomeru s odôvodnením, že zánikom pracovnej zmluvy zamestnankyne, ktorú zastupovala, končí aj jej pracovná zmluva.

 

3.Žalobkyňa podáva žalobu na zamestnávateľa – NBS, ale nestihla ju podať v čas.

  1. Žalobkyňa využíva mimoriadne opatrenie podľa CSP, kedy je prípustná výnimka.

5.Sudca otvára súdne pojednávanie, ale (zneužíva buď svoje postavenie a manipuluje žalobkyňu alebo nevedomky maskuje vlastnú neodbornosť ?) žalobu zamieta z dôvodu neskorého podania ( tým si protirečí, lebo ak určil súdne pojednávanie, akceptoval výnimku pri neskorom podaní)

  1. 6. Keďže covid-19 spôsobil spomalenie súdnych procesov a nový zákon zakázal, aby sa verejnosť na súdnych pojednávaniach zúčastňovala, čaká žalobkyňa na rozhodnutie súdu.

 

Mimochodom, na súdnom pojednávaní sa vyjadrila sudkyňa, že ide o §59, čo je z môjho hľadiska účelové zavádzanie súdu, nakoľko žalobný návrh a aj dôkaz o skončení pracovného pomeru , uvádza §54 a ten nemôže ukončiť nikomu na Slovensku Pracovnú zmluvu na dobu neurčitú!

 

Ak ste advokát, právnik, študent pracovného  práva alebo vyučujúci pracovného práva a čítate tento článok. Napíšte váš názor na to , ako rozhodne sudca.

 

Ako má rozhodnúť sudca je jasné, ale vidíte, že doba dáva do popredia nie odbornosť a vedomosti, ale manipuluje klamstvami a peniazmi.

ioup.riesenia@gmail.com

Ako sa vyrovnať s nereálnymi sľubmi Matoviča a s klamstvami jeho predchodcov ?

Bude Matovičová strana zrušená po voľbách 29. 2. 2020 alebo sa Matovič stihne vyhnúť verejnej hanbe?

Kedy sa konečne klamlivé média zamerajú na to, že podvodník a klamár Matovič, Záborská a Budaj oklamali pri voľbách voličov? ? ?

Uplatnia si občania, ktorí sa zúčastnili na voľbách do NRSR, 10% zľavu na všetkých štátnych poplatkoch ?

2. diel : Uplatnia si občania 10% zľavu na všetkých štátnych poplatkoch a ako na to ?

3. Diel : Chceme si uplatniť 10% zľavu na všetky štátne poplatky pán Matovič! Alebo vás máme žalovať ?

https://www.omediach.com/tlacove-spravy/17852-programove-vyhlasenie-vlady-2020-2024-cele-znenie

Matovičova vláda uvažuje o retribučnom zákone ?

Okamžite vieme každému nariadeniu Eú vyhovieť, ale aj každého z Eú podráždiť, ak tomu nariadeniu okamžite vyhovieme!

02.07.2024

Prečo ide o okamžité nariadenia? Lebo stále , aj keď nám to v predvolebných kampaniach viacerí kandidáti sľubovali, nemáme zrušený ústavný článok, ktorý nás, občanov Slovenska, voličov Slovenska, udržiava v neslobode! Aké nariadenie prišlo z Eú, keď dnes šéfuje Slovensku Kaliňák a ako dlho bude trvať PN pána Fica ? Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ? [...]

Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ?

25.06.2024

Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu! Policajný sľub – prísaha: „Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby [...]

Kedy príde z europarlamentu na Slovensko ďalšia hanblivá správa o spolupráci slovenských europoslancoch

11.06.2024

Bude spoločnou témou pre slovenských europoslancov okamžité odstránenie chudoby na Slovensku ? Spätná väzba – ( čo si občan myslí? ) – ja Ťa volím, Ty mi pomôž ! Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

Susko,

Susko nepredpokladá potrebu ďalšej mimoriadnej schôdze NR SR k Trestnému zákonu

25.07.2024 19:36

Má za to, že zásadné pripomienky Európskej komisie boli už do zákona zapracované.

Peter Gregor, pilot, veliteľ letky

Nové stíhačky F-16 zmenili mentalitu v armáde, hovorí veliteľ letky. Prezradil, v čom ho prekvapili americké základne

25.07.2024 18:48

Prvé dve zo 14 amerických stíhačiek F-16 Block 70 sú už v Kuchyni.

Skalka, lyžiarske stredisko

Tragédia, ktorá otriasla Slovenskom: Padol verdikt v prípade lyžiara, ktorý usmrtil chlapca v Oščadnici

25.07.2024 18:25

Mladík bol jedným z aktérov tragickej lyžiarskej zrážky v lyžiarskom stredisku Veľká Rača - Oščadnica, po ktorej zomrel osemročný Alex.

Czech Republic Protest

Časť pracujúcej chudoby stratí garanciu najnižšieho príjmu. Ako budú vyzerať preteky minimálnej mzdy medzi Českom a Slovenskom?

25.07.2024 18:00

Najmenej zarábajúci Česi a Slováci sú na tom v súčasnosti takmer rovnako. Ako by mohlo dopadnúť ich porovnanie o päť rokov neskôr?