Do každého okresu jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu vo finančných nákladoch !

Cena nového prístroja magnetickej rezonancie (MR) sa na Slovensku pohybuje zvyčajne v rozmedzí 1,5 až viac ako 3,5 milióna eur s DPH, v závislosti od sily poľa (Tesla) a vybavenia. Náklady zahŕňajú dodávku, inštaláciu a zaškolenie. Pre menšie, špecializované pracoviská existujú aj cenovo dostupnejšie otvorené systémy.
Nemocnica AGEL Košice – Šaca

 


Kľúčové faktory ovplyvňujúce cenu:
Intenzita magnetického poľa: Prístroje s vyššou hodnotou (napr. 3T oproti 1,5T) sú drahšie, ale poskytujú detailnejšie snímky.
Vybavenie a softvér: Špecializované cievky na kĺby, chrbticu alebo mozog zvyšujú konečnú sumu.
Inštalácia: Nutnosť tienenia miestnosti (Faradayova klietka) a špeciálnej vzduchotechniky.
Nemocnica AGEL Košice – Šaca
V rámci verejného obstarávania sa ceny v slovenských nemocniciach pohybovali napríklad na úrovni 1,65 milióna eur bez DPH za prístroj až po takmer 3,7 milióna eur za špičkové pracoviská.
Nemocnica AGEL Košice – Šaca


Ak hľadáte cenovo dostupný otvorený systém, podrobnosti o 1,2T systéme od Hitachi nájdete v OASIS 1,2T – otvorený systém MR od HITACHI – PULImedical.
https://slovamed.sk/zariadenie/vybavenie-operacnej-saly
Vybavenie jednej operačnej sály s DPH a bez DPH pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu ( podľa vízie IOUP, by dane neboli ,ALE iba jediná , a to transakčná daň, tak by aj ceny boli iné -nižšie + marže za odber množstva )
Zásobník na papierové utierky Omikron II

 


110,09 €89,50 €
Zásobník na kefky Omikron II
404,67 €329,00 €
Urologický infúzny stojan Lifter H
2 244,75 €1 825,00 €
Elektricky nastaviteľný urologický infúzny stojan Lifter E
4 231,20 €3 440,00 €
OP mobilný regál na obuv
2 275,50 €1 850,00 €
Držiak na rukavice Trio z nerezu na 3 kartóny
49,08 €39,90 €
Nerezový zásobník na rukavice
35,06 €28,50 €
OP schodík 1-stupeň nerezový
416,97 €339,00 €
OP schodík z nerezu s 2 stupienkami
600,24 €488,00 €
Univerzálny nerezový vozík 1200 x 625 x 800 mm
928,65 €755,00 €
Univerzálny vozík, 625 x 425 x 800 mm, nerezový, hladký povrch
637,14 €518,00 €
OP kôš na bielizeň 1-dielny z nerezu
571,95 €465,00 €
OP kôš na bielizeň 2-dielny z nerezu
1 076,25 €875,00 €
OP kôš na bielizeň 3-dielny z nerezu
662,97 €539,00 €
Medicínsky servírovací vozík z nerezu

584,25 €475,00 €
Medicínsky nerezový vozík
514,14 €418,00 €
Nerezový transportný vozík
515,37 €419,00 €
Špeciálne stolička Medicalift 22012 – OP otočná stolička na kolieskach bez opierky, čierna
797,04 €648,00 €
Špeciálne stolička Medicalift 22012 – OP otočná stolička na kolieskach s opierkou, čierna
1 063,95 €865,00 €
Operačná stolička Medicalift 3030, čierna
1 473,54 €
Chirurgická stolička na kolieskach Medicalift 22012, čierna
859,77 €699,00 €
OP stolička na kolieskach, z nerezu, antracit
477,24 €388,00 €
OP príručný vozík 627 x 400 x 715 – 1200 mm z nerezu, výškovo nastaviteľný
798,27 €649,00 €
OP nerezový stôl, 1000 x 750 x 850 mm
1 820,40 €1 480,00 €
Nerezový vozík na inštrumenty
612,54 €498,00 €
OP nerezový stôl, 1200 x 750 x 850 mm
1 955,70 €1 590,00 €
Nerezový vozík na inštrumenty
633,45 €515,00 €
Inštrumentačný vozík Mobiserve a Eccoserve
367,77 €299,00 €
OP nerezový vozík na inštrumenty
805,65 €655,00 €
Inštrumentačný vozík K4 hydraulicky výškovo nastaviteľný
1 965,54 €1 598,00 €
Operačné lehátko Coburg Exaflex 3000
15 227,40 €12 380,00 €
Exaflex 6126 viacúčelové operačné lehátko
9 827,70 €
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ (( Vybavenie jednej operačnej sály s DPH a bez DPH pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu ( podľa vízie IOUP, by dane neboli ,ALE iba jediná , a to transakčná daň, tak by aj ceny boli iné -nižšie + marže za odber množstva ) = po starom s DPH 54.544, 24 eur )) ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

 


1996, pričom hlavné mesto Bratislava je rozdelené na 5 okresov a Košice na 4 okresy. Okresy sú združené do 8 samosprávnych krajov.
Prehľad administratívneho členenia:
Počet okresov: 79
Počet krajov: 8
Počet obcí: 2 927
Hoci sa v roku 2023 objavili návrhy na zníženie počtu okresov na 46, momentálne (k aprílu 2026) stále platí rozdelenie na 79 okresov.
Ak by sa na Slovensku súbežne stavalo 79 malých štátnych regionálnych nemocníc , vybavenie operačnych sál,by stálo = 4.308.994,96 eur ( po starom s DPH )
https://www.lohmann-rauscher.com/sk-sk/produkty/produkty-do-operacnej-saly/
https://eshop.velcon.sk/nemocnicne-lozka-zdravotnicke-zariadenia/?srsltid=AfmBOooch-udR_7wTHTb8LMrYGTPECMOwhLQatyU_Az0tpYV8U2YwukP


Ak by pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu stálo profesionálne nemocničnélôžko s potrebným prístrojovým zariadeným 20.000,- eur a pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu, by bolo treba minimálne 20 lôžok = po starom s DPH 400.000,-eur , spolu pre 79 malých štátnych regionálnych nemocníc , vybavenie profesionálnych nemocničných lôžok s potrebným prístrojovým zariadeným = po starom s DPH 31.600.000 eur !
( Kombinácia prístroja na meranie tlaku krvi a sonografu (ultrazvuku) v jednom zariadení pri lôžku pacienta (point-of-care, POCUS) predstavuje modernú diagnostickú metódu, ktorá umožňuje súčasne merať tlak a vizualizovať cievy alebo srdcovú činnosť.


Pre tento účel sa využívajú najmä nasledujúce technológie:
Vreckové ultrazvuky s Dopplerom (POCUS): Prenosné ultrazvukové sondy (napr. 3v1 sondy, ktoré kombinujú konvexný, lineárny a fázový menič) sa pripájajú k tabletu alebo smartfónu. Tieto prístroje dokážu pomocou Dopplerovského merania zobraziť prietok krvi v cievach a vypočítať systolický krvný tlak, čo je užitočné najmä u kritických pacientov bez hmatateľného pulzu.
Wearable (nositeľné) ultrazvukové náplasti: Nové technológie v podobe tenkých náplastí dokážu neinvazívne a kontinuálne monitorovať krvný tlak v hlbokých artériách (napr. na krku) pomocou ultrazvukových vĺn, čo poskytuje presnejšie údaje než bežné manžety.
Integrované monitory vitálnych funkcií: V nemocničnom prostredí sa používajú komplexné monitory, ktoré integrujú oscilometrické meranie tlaku (manžeta) s možnosťou pripojenia prenosného ultrazvuku na okamžité zobrazenie srdca alebo pľúc.
PubMed Central (PMC) (.gov)
Výhody kombinácie pri lôžku:
Okamžitá diagnostika: Možnosť ihneď zistiť príčinu šoku alebo kolapsu.
Presnosť: Dopplerovské meranie je spoľahlivé aj pri veľmi nízkych hodnotách tlaku, kedy manžeta zlyháva. Kontinuálne monitorovanie: Sledovanie hemodynamických zmien v reálnom čase.)
Na umiestnenie jedného moderného nemocničného lôžka s plným prístrojovým vybavením je potrebné počítať s výrazne väčšou plochou, než je len rozmer samotnej postele. Moderné štandardy zohľadňujú priestor pre zdravotnícky personál, mobilné prístroje, manipulačný priestor a bezpečnosť.
Minimálna plocha (len lôžko v izbe): Podľa noriem sa odporúča minimálne 7 m² na jedno lôžko v štandardnej izbe.
Moderný štandard s prístrojmi: V moderných nemocniciach sa odporúča plocha 8 až 10 m² a viac na jedno lôžko.
Jednolôžková izba: V prípade samostatnej izby je minimum 10 m² (bez sociálneho zariadenia).
JIS / ARO (Intenzívna starostlivosť): Na jednotkách intenzívnej starostlivosti, kde je lôžko obklopené množstvom monitorov, ventilátorov a infúznych púmp, sa vyžaduje plocha 12–20 m² na lôžko.
Zdravotnícky denník
Faktory ovplyvňujúce veľkosť plochy:
Rozmery lôžka: Moderné polohovateľné lôžka majú vonkajšie rozmery približne 220 x 105 cm.
Manipulačný priestor: Je nutný voľný prístup k pacientovi z troch strán (min. 1 m z každej strany).
Prístrojové vybavenie: Priestor pre nočný stolík, infúzne stojany, monitor vitálnych funkcií, odsávačku a ventilačnú techniku.
arjo-humanic
Pre modernú, funkčnú nemocničnú izbu, ktorá spĺňa požiadavky na ošetrovanie a bezpečnosť, je ideálne plánovať 8–10 m² čistej plochy na jedno lôžko, pričom sa odporúča šírka izby minimálne 3,75 m pre ľahkú manipuláciu s lôžkom.

súhrn :
Jednolôžková izba: V prípade samostatnej izby je minimum 10 m² (bez sociálneho zariadenia).
Pre malú kliniku sa odporúča navrhnúť sálu skôr k hranici 60 m², aby bola zabezpečená flexibilita pre prípadné budúce technické upgrady zariadenia.


V rámci štandardov pre zariadenia sociálnych služieb sa pri samostatnej izbe pre jednu osobu často vyžaduje 10 m² na osobu.
Pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu , je treba cca 80 m², úžitkovej plchy a prepravnépriestory , chodby , cca 80 m² ! To je pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu = 160 m², ktoré by boli štátnych na pozemkoch ,kde investícia na kúpu pozemku (podľa vízie IOUP a programu ja tebe, ty nám) ,by bola 00,00 eur !
Ak by na výstavbe pre jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu, sa vybraly 2 stavebné odborné firmy ( prevažne ako dozor ) lebo vyberať z takého počtu aký na Slovensku máme sa dá ( a ešte pri podmienkach práca a pláca, podľa vízie IOUP), zvyšok by bola práca NON stop,kde by sa po 6 hodinách striedali odsúdení trestanci !
Platy odsúdených trestancov , by sa pohybovali v najnižšej vzdelanostnej platovej tarife 45 základ na hodinu, ( odborník na stavebníctvo v tarife vzdelanostnej čo má vysokú školu – má 49 na hodinu ako stavebný ing a podobne ) ! + väzenský dozorcovia ku každej skupine väznou po 6-stich hodinách striedania !
2./ Aké sú tarify vzdelanostnej úrovne človeka ( podľa vízie IOUP)?
Človek, ktorý nedokončil základné vzdelanie, má 45 základ na hodinu,
– Ten, čo dokončil základné vzdelanie – má 46 na hodinu
– Ten, čo má strednú školu bez maturity – má 47 na hodinu
– Ten, čo má maturitu, má 48 na hodinu
– Ten, čo má vysokú školu – má 49 na hodinu
– Ten, čo má doktorát a všelijaké nadstavby vzdelanostné, má 50 na hodinu
Prepočet : 1 smena = 6 hodín

20 odborných pracovníkov na 1 malú štátnu regionálnu nemocnicu 20 x 6 x 49 = 5.880,-
40 väzňov 40 x 6 x 45 = 10.800,-
5 dozorcov justičnej stráže (50 na hodinu ) 5 x 6 x 50 = 1.500,-

Prepočet : 4 smeny spolu …………………………………………………………..4 x 18.180,- = 72.720,-
1 deň práce náklady na mzdy 72.720,-
počet 4 mesiace bez nedieľ = 120 – 4 = 116 x 72.720,- = 8.435. 520,-
návratnosť do štátnej kasy od odpracovaných dní trestu , je príjem za väzňov 10.800,-
počet 4 mesiace bez nedi…………………= 116 x 10.800,- = 1.252.800,-

Cena za 1 m² so 100% príplatkom po starom s DPH na jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu 10.000,- eur x 160 m² = 1.600.000,- x 79 malých štátnych regionálnych nemocnic =
= 126.400.000,-
Spolu predbežné náklady na výstavbu 79 malých štátnych regionálnych nemocnic =
platy 8.435. 520,- x 79 =………………………………………………………………. 666.406.080,-eur
zariadenia po starom s DPH 400.000,-eur x 79 =…………………………………….31.600.000 eur
operačné sály po starom s DPH 54.544, 24 eur x 79 = ……………………………..4.308.994,96 eur
Cena za 1 m² so 100% príplatkom po starom s DPH na jednu malú štátnu regionálnu nemocnicu 10.000,- eur x 160 m² = 1.600.000,- x 79 = ………………………126.400.000,-eur
828.715.074,96 eur
návratnosť 1.252.800,- x 79 = 98.971.200 eur počas výstavby !

!!!!! Do projektu výstavby a prípravy nemocnice Rázsochy bolo do roku 2023 preinvestovaných už viac ako 20 až 30 miliónov eur. Iné zdroje uvádzajú, že len samotná projektová príprava stála viac ako 16 miliónov eur.
Tu sú kľúčové fakty o nákladoch:
Historické náklady: Projekt sa začal v roku 1985, pričom desaťročia príprav a neskoršie búranie skeletu zhltli milióny eur bez výsledku.
Plánované náklady (zrušené): Na hrubú stavbu bolo z plánu obnovy alokovaných 281 miliónov eur.
Celková perspektíva: V roku 2019 sa objavili informácie, že celkové náklady by mohli presiahnuť 400 miliónov eur, ak by sa projekt úspešne zrealizoval vtedy plánovanom termíne.
V apríli 2025 bolo oznámené, že nová národná nemocnica sa na mieste Rázsoch stavať nebude, pričom preinvestované milióny zostali v podobe zbúraného a rozostavaného skeletu.!!!!!
———————————————————————————————————————-
Presné číslo počtu stavebných firiem na Slovensku v roku 2026 sa v dostupných aktuálnych štatistikách nepublikuje ako jedno oficiálne číslo za celý sektor. Dá sa však pomerne presne odhadnúť z databáz a štatistík:
Odhad pre rok 2026
Podľa databáz firiem (napr. FinStat) je evidovaných približne 25 000 – 26 000 stavebných spoločností na Slovensku.
Ide o obchodné spoločnosti (s.r.o., a.s.), bez započítania živnostníkov.
Dôležité doplnenie
Okrem firiem existuje aj veľké množstvo živnostníkov v stavebníctve (desiatky tisíc), čo výrazne zvyšuje celkový počet subjektov v sektore.
Sektor je veľmi dynamický:
každoročne vznikajú tisíce nových stavebných firiem (napr. ~2700 v roku 2023)
zároveň ich veľa aj zaniká (napr. stovky až takmer tisíc ročne)
Trend okolo roku 2026
Po rekordnom roku 2025 sa očakáva stabilizácia a mierny rast sektora, nie však výrazné zvyšovanie počtu firiem.
Trh ovplyvňujú:
vysoké náklady,
úrokové sadzby,
investície z EÚ fondov.
Zhrnutie: cca 25 000 – 26 000 stavebných firiem (spoločností)
desaťtisíce živnostníkov
celkovo ide o jeden z najväčších podnikateľských sektorov na Slovensku
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/785479-slovenske-stavebnictvo-prepisalo-statistiky-po-rekordnom-roku-2025-sa-caka-spomalenie-prepadu-sa-vyhne/
Cena za 1 m² zastavanej plochy rodinného domu v roku 2025/2026 sa pohybuje v pomerne širokom rozpätí, v závislosti od štandardu, lokality a technológie výstavby. Orientačné ceny „na kľúč“ (vrátane DPH):
Štandardný rodinný dom (bungalov): Približne 1 200 € – 1 600 € za zastavanej plochy.
Vyšší štandard/drevodom/nízkoenergetický dom: Ceny môžu stúpať na 1 600 € – 2 500 € za a viac, v závislosti od technológií (tepelné čerpadlo, rekuperácia). Hrubá stavba: Zvyčajne predstavuje približne 30–40 % z celkovej ceny domu. SOAS a.s.
Kľúčové faktory ovplyvňujúce cenu:
Typ domu: Jednopodlažné domy (bungalovy) majú vyššie náklady na základovú dosku a strechu na úžitkovej plochy oproti poschodovým domom.
Rozsah prác: Cena „na kľúč“ znamená dom pripravený na nasťahovanie (bez kuchynskej linky, nábytku, niekedy aj bez podláh/zárubní).
Základy a pozemok: Terénne úpravy, zložitosť základov (svah) tvoria 10–15 % ceny.
Stavba domu na kľúč
Poznámka: Ceny sú orientačné a výrazne sa líšia podľa aktuálnej situácie na trhu s materiálmi.
Výstavba rodinného domu so zastavanou plochou 160 m² (priestranný bungalov) do štádia hrubej stavby (vrátane strechy, bez okien/interiéru) trvá pri profesionálnej firme zvyčajne 2 až 4 mesiace. Ak sa jedná o stavbu svojpomocne, tento čas sa môže predĺžiť na 6 až 12 mesiacov a viac.
Domceky EU
Tu je podrobný časový rozpis výstavby „do výšky domu“ (hrubá stavba):
Zemné práce a základy (základová doska): 3 až 4 týždne (vrátane zrenia betónu, ktorý potrebuje aspoň 8-28 dní na dosiahnutie potrebnej pevnosti).
Obvodové a vnútorné murivo: 3 až 6 týždňov (závisí od počtu pracovníkov a použitého materiálu – napr. brúsená tehla/pórobetón je rýchlejšia).
Strop a preklady: 2 až 3 týždne (betónovanie stropu, armovanie).
Strecha (krov a krytina): 2 až 4 týždne.
Top stavba
Kľúčové faktory ovplyvňujúce čas:
Typ stavby: Murovaný dom trvá dlhšie kvôli technologickým prestávkam (zrenie betónu, schnutie omietok), zatiaľ čo montovaný dom (drevostavba) môže byť hotový za zlomok času.
Počasie: Najlepšie je začať na jar (marec/apríl), aby bola hrubá stavba uzavretá pred zimou.
Spôsob výstavby: Firma na kľúč má stabilnejšie tempo, svojpomocná výstavba závisí od voľného času a dostupnosti majstrov.
Komplexnosť: Bungalov s jednoduchou sedlovou strechou je hotový rýchlejšie ako členitý dom s valbovou strechou.
Timberelement
Hrubá stavba 160 m² domu je teda reálne zvládnuteľná do 3-4 mesiacov, ak sa všetko plánuje bez prestojov.

Počet zdravotníckeho personálu na 20 pacientov sa líši v závislosti od typu oddelenia, času (deň/noc) a platných právnych noriem.
Všeobecne platí na Slovensku táto situácia:
Nočné služby: Počas nočnej služby na Slovensku jedna zdravotná sestra (často v sprievode sanitára) bežne obsluhuje aj 18 až 20 pacientov.
Denné služby a normatívy: Vyhlášky (napr. 225/2017 Z. z.) definujú personálne normatívy, ktoré určujú minimálny počet sestier a iného personálu na lôžkovom oddelení. Na oddeleniach s nižšou intenzitou starostlivosti môže byť pomer vyšší (viac pacientov na sestru), zatiaľ čo na JIS (Jednotka intenzívnej starostlivosti) je pomer oveľa nižší (menej pacientov na sestru).
Porovnanie so zahraničím: Kým v zahraničí sa jedna sestra stará o 5 až 7 pacientov, na Slovensku je tento počet dvojnásobný až trojnásobný.
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Záver: Pre 20 pacientov je v slovenských podmienkach (najmä v noci) často vyčlenená 1 sestra a 1 sanitár/zdravotnícky asistent, čo je dlhodobo kritizované ako nedostatočné.
Minimálna plocha sociálneho zariadenia (kúpeľňa a WC) pre jednu osobu v rezidenčných zariadeniach dlhodobej starostlivosti nie je striktne definovaná jedným univerzálnym číslom, ale pre obytné miestnosti sa stanovuje plocha najmenej 6 m² na osobu.
Národná rada Slovenskej republiky
V rámci štandardov pre zariadenia sociálnych služieb sa pri samostatnej izbe pre jednu osobu často vyžaduje 10 m², zatiaľ čo pri viacerých osobách je to 8 m² na osobu.
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny
Konkrétne rozmery pre sociálne zariadenia (kúpeľňa/WC) sa zvyčajne riadia normami pre bezbariérovosť, kde sa plocha určuje skôr funkčným usporiadaním pre pohyb na vozíku než len minimálnou plochou v m²

https://www.epi.sk/zz/2008-448

Úvaha o malých regionálnych nemocniciach


Plocha moderného operačného zariadenia (operačnej sály) pre malú kliniku sa v súčasnosti pohybuje v rozmedzí 35 až 60 metrov štvorcových (m²) pre jednu sálu.
Hoci historické normy vyžadovali menšie priestory, moderné požiadavky na vybavenie, cirkuláciu personálu a hygienu (aseptické prostredie) zvyšujú optimálnu plochu, aby sa predišlo frustrácii z nedostatku miesta.
Tu sú podrobnosti pre plánovanie:
Malá/Štandardná operačná sála (jednodňová chirurgia): 35 – 45 m² je postačujúcich pre menšie zákroky, endoskopie alebo stomatochirurgiu.
Moderná univerzálna operačná sála: 55 – 60 m² je ideálna veľkosť pre modernú kliniku, ktorá vyžaduje priestor pre mobilné prístroje (C-rameno, anesteziologické prístroje, navigačné systémy).
Minimálna výška: Operačná sála by mala mať minimálnu výšku 2,8 až 3 metre, aby sa zabezpečila správna inštalácia stropnej techniky (laminárne prúdenie vzduchu, operačné svetlá).
Dôležité dispozičné zásady:
Tvar: Najvhodnejší je štvorec alebo obdĺžnik, čím menej rohov, tým lepšie pre udržanie sterility.
Prevádzkové zóny: K operačnej sále musí byť pripojená umyváreň pre lekárov, príručná sterilizácia/sklad a filtre pre personál a pacientov.
Dvere: Moderné sály vyžadujú široké posuvné dvere, minimálne 1,4 až 1,8 metra.
Pre malú kliniku sa odporúča navrhnúť sálu skôr k hranici 50-60 m², aby bola zabezpečená flexibilita pre prípadné budúce technické upgrady zariadenia

Chceme zabrániť systému, aby stále ohrozoval životy občanov alebo budeme naďalej všetci ľahostajní?

https://www.mfsr.sk/files/sk/financne-vztahy-eu/financne-nastroje/programove-obdobie-2014-2020/ex-ante-hodnotenie/ex-ante-analyza-vyuzitia-financnych-zdrojov-rezorte-zdravotnictva.pdf

video :

 

TO sú RIEŠENIA !

 

 

Všetko sa dá ak sa chce !

 

 

 

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

 

Riešenia a súhrn

 

Riešenia a súhrn 2

 

 

Riešenia a súhrn 3

 

Čo všetko, by sa dalo na Slovensku vyrábať, z technického konope ?

Aké charakteristické vlastnosti, by mal mať politik ?

Vedeli čo robia, ALE. . . . .

Ako zapchať ústa koalícií ?

Koho zabije alebo dá zabiť Matovič tentokrát, aby mal svojho novinára ?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ako to celé vzniklo a prečo?

 

Na ktorej strane je špinavá robota politikov , ALE. . . . !

 

 

 

Ľupták súhlasí s reprivatizáciou !

 

Starling a stalking , ALE pozor , aby to podľa EU ( čl. 7. dst. 2. Ústavy Sk) nebolo inak !

 

Ak ovládate média, ovládate , , PRAVDU“ !

Mala dodávka pašovaných peňazí ísť do vačku Ursuly von der Leyenovej ?

 

Recyklácia systému , ALE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . !

Útulok pre psov, mačky, zvieratá , ( dochodcov, hlupákov, múdrych ), ako z toho môže majiteľ alebo správca vyžiť ?

 

 

Aký zákon , by sa hodil na trestný čin obohatenia sa podvodom, keď z 1, -Sk príjmem 250. 000. 000, – Sk DPH nazad ?

 

Ideológia európskej komisie vyhráva nad , , zdravým rozumom “ !

 

Keď noty píše Amerika !

. . . . . . . . . . . . s kotúčom z činky vo väzbe išiel po chodbe za uväzneným , ALE. . . . !

 

Nutnosť obrany štátu, ale aj ako čas spojený so šikanou !

Cesta k technologickému rastu a väčšej stabilite slovenských firiem.

Všetko sa doteraz dalo zneužiť proti ľuďom a už sa to deje aj s , , AI“ !

Čo dnes najviac ľudí – občanov- voličov – národ = štát , dnes najviac trápi ?

Ryba smrdí od hlavy !

Občania Slovenska očakávajú lepšie platové podmienky a čo najlepšie priblíženie sa EÚ !

 

Prv, než sa na Slovensku generácia , , zdravého rozumu “ zamyslí , ALE. . . . . !

Kto skutočne riadi 27 parlamenov v EU , keď dokážu parlamenty fungovať aj bez ( EŠTE NEZVOLENÉHO ) predsedu ?

14.05.2026

Pamätáte sa, keď som písal o tom ja ? Keď som písal, že je tŕňom v oku EU autor tohoto blogu ? Našli sa dôkazy, čo teraz ? Kto je v skutočnosti Bjoern Seibert ? Björn Seibert je nemecký vysoký úradník a šéf kabinetu predsedníčky Ursula von der Leyen v European Commission. Formálne je „Head of Cabinet“, ale v bruselských kruhoch je často opisovaný ako jeden z [...]

Čo by sa stalo, keby premier dal v parlamente slovo osobe z verejného života, voličovi, ktorý by dokonale vysvetlil premenu spoločenského zriadenia !

14.05.2026

Hoci premiér nemá priamu právomoc len tak dať slovo občanovi, ak by sa tak stalo, prejav by fungoval ako katalyzátor. Vytvoril by tlak na politické zmeny, ktorý by sa nedal ignorovať, a prekreslil by hranice medzi reprezentatívnou a priamou demokraciou na Slovensku. Keby premiér dal v parlamente slovo osobe z verejného života (voličovi), ktorá by „dokonale vysvetlila premenu [...]

Životopis . . . . .

13.05.2026

Paľko Sprostučký , mal otca, ktorý bol už štvornásobný vdovec a ešte sa raz oženil a narodil sa im posledný potomok, Palko. Dedina si ho pomenovala ,,od kohútuv“ , preto že sa jeho otec toľkokrát oženil a s každou mal deti . Všetci súrodenci ako dospeli, odišli z domu za prácou alebo po svadbe , každý túžil po vlastnom. Tak na Paľka, ako na najmladšieho [...]

modena, taliansko, polícia,

Horor na chodníku v Taliansku: Vodič autom zrazil sedem ľudí, potom vystúpil s nožom v ruke

16.05.2026 20:03

Polícia uviedla, že muža zadržala a že bezprostredne už nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Tunel Branisko

Branisko v noci neprejdete. Tunel mimoriadne zatvoria pre špinu na kamerách aj poruchu značenia

16.05.2026 18:51

Polícia vodičov žiada o zvýšenú opatrnosť a využitie obchádzkových trás.