,,Zákon platí pre každého!“ Túto vetu často používajú . Vlastné chyby si nepriznajú, len si ich v televíznych reláciách vykričia. nikto ich nevie zaistiť , obviniť, odsúdiť a zatvoriť ( na doživotie) ! Musíme ísť na to inak! Už sme dali prostredníctvom Inštitútu ochrany ústavných práv dostatok informácií a dôkazov občanom aj štátnym úradom, ale aj poslancom,ktorých sa to vyslovene dotýka!
Totálne ignorujú to, čo od nich chcete a prekrútia všetko, čo by mali urobiť, odpovedať, riešiť alebo priamo vyšetrovať a konať v prospech občanov spravodlivo a čestne!
Chceli sme, aby sa vyšetrilo, prečo porušujú zákon o politických stranách a hnutiach ( zákon 85/2005 §6 a ) a o podmienkach vo voľbách, ak ako politická strana či hnutie dokázateľne podľa zákona neexistujete lebo ak ho nedodržíte, nemôžete ako politická strana či hnutie existovať a tak sa nemôžete ani žiadnych volieb zúčastňovať!
Kto je ten, čo pri zakladaní politickej strany alebo politického hnutia, prižmuruje oči alebo nastavuje ruky a vačky , ak má potom takej neplatnej strane dať súhlas zúčastňovať sa vo voľbách, keď na základe žiadosti o vyšetrenie podozrivých sa vyjadrujú podozriví?
Môže to byť takto? : Politická strana vyzbiera podpisy na súhlas od občanov, aby vznikla ( 10.000 podpisov). Potom doloží potrebnú dokumentáciu ( podľa zákona o politických stranách a hnutiach (zákon 85/2005 §6 a )), aby dostala súhlas o postivom a spravodlivom vzniku a existencií. Keď to dodrží, zaplatí poplatok a môže sa zúčastňovať vo voľbách, ale nesmie nikto z navrhovaných kandidátov , byť momentálne vyšetrovaný, stíhaní alebo vo výkone trestu!
No a tu asi líder alebo lobista zatelefonuje šéfovi Parlamentného inštitútu , aby dal vedieť riaditeľovi kancelárie ministra vnútra, ktorý nariadi prižmúrenie oka zodpovednej osobe, na výdaj súhlasu po zápise a aktuálnom splnení podmienok politickej strany!
Overenie o poctivej politickej strane či spĺňa podmienky o existencií :
https://ives.minv.sk/PolitickeStrany/Vyber
Náhodným výberom, žiadna politická strana a politické hnutie nedodržuje zákon o politických stranách a voľbách (85/2005 z.z. §6 a)
Nesúhlasí to z aktuálnym výpisom!
https://ives.minv.sk/PolitickeStrany/detail?id_spolok=218725
https://ives.minv.sk/PolitickeStrany/detail?id_spolok=201471
https://ives.minv.sk/PolitickeStrany/detail?id_spolok=153097
video:
Prečo, by sme sa mali mať dobre až na druhom svete, keď sa môžeme mať dobre už za života – teraz?
Inštitút ochrany ústavných práv : SK 8365 0000 0000 0020 560 144
,,Aby sa mohol naplniť volebný program akejkoľvek politickej strany, treba obnoviť zákon 33/1948 Zb. zo dňa 31. decembra 1948
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1948/33/19480402.html, 33/1948 Zb.
Čl. II.
1
Na Slovensku sa obnovuje účinnosť nariadenia Slovenskej národnej rady zo dňa 31. decembra 1948, č. 33 Zb. n. SNR vo znení predpisov ho meniacich a doplňujúcich, o potrestanie fašistických zločincov, okupantov, zradcov a kolaborantov a o zriadení ľudového súdnictva (ďalej nariadenie o ľudovom súdnictve) s týmito zmenami a doplnkami: ( doplniť presné znenie významov fašista, zločinec, okupant, zradca a kolaborant)
a)
Konať hlavné pojednávanie o činoch trestných podľa nariadenia o ľudovom súdnictve a rozhodovať o návrhoch na obnovu trestného konania prislúcha výlučne ľudovému súdu.
b)
Ľudový súd súdi v trojčlenných senátoch, zložených z predsedu, ktorý je sudca z povolania, a z dvoch sudcov z ľudu.
c)
Ak skončilo predchádzajúce rozhodnutie rozsudkom, súdia v senátoch päťčlenných, zložených z predsedu, ktorý je sudca z povolania, a zo štyroch sudcov z ľudu.
d)( upraviť podľa vízie ÚŠS- minister ľudských práv, súdy len okresné a podliehajú Úradu štátnej starostlivosti, ktorá nahrádza NRSR)
Ľudové súdy sa zriaďujú v sídlach krajských súdov; ich prednostov, námestníkov a sudcov z povolania ustanovuje na návrh povereníka spravodlivosti minister spravodlivosti zo sudcov v činnej službe. Sudcov z ľudu menuje povereník spravodlivosti zo zoznamov, zostavených okresnými národnými výbormi (správnymi komisiami).
e)(verejných obžalobcov nahrádza referendum, ktoré je po každom verejnom pojednávaní – podľa vízie ÚŠS)
Verejných obžalobcov ľudových súdov menuje minister spravodlivosti na návrh povereníka spravodlivosti zo štátnych zástupcov, zo sudcov v činnej službe alebo z osôb zapísaných v zozname advokátov.
f)
O trestnom konaní platia ustanovenia Trestného poriadku (zák. č. XXXIII/1896) s tou odchýlkou, že sa proti rozhodnutia ľudových súdov nepripúšťa riadny opravný prostriedok.( podľa vízie ÚŠS – doživotie vinník a rodina alebo trest smrti vinník a 25 rokov- doživotie rodina)
2
Konanie pre činy trestné podľa nariadenia o ľudovom súdnictve, ktoré bolo pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona právoplatne ukončené, možno na návrh verejného obžalobcu zaviesť alebo v ňom pokračovať aj bez podmienok a formálností obnovy.( podľa vízie ÚŠS- bez nároku na obnovu konania a amnestie)
3
Trest smrti uložený ľudovým súdom vykoná sa do dvoch hodín po vyhlásení rozsudku. Na výslovnú žiadosť odsúdeného môže byť lehota predĺžená o ďalšiu hodinu. Ak sa konalo konanie v neprítomnosti obžalovaného, vykoná sa trest smrti do 24 hodín po dopadnutí odsúdeného. Výkon trestu treba však na primeraný čas odložiť, ak to žiada verejný obžalobca z dôležitého verejného záujmu. (podľa vízie ÚŠS – v bode ,,e“)“
Celá debata | RSS tejto debaty