Vianoce asi tento rok nebudú

Vianoce patria (spolu s Veľkou nocou) k najvýznamnejším kresťanským sviatkom, 25. december je sviatok v skoro všetkých kresťanských cirkvách. S Vianocami sa viaže množstvo ľudových tradícií, piesní (kolied), výzdoby, jedál a iných zvykov.

http://vargad.net/vianoce/vianoce.php

Len my máme na Slovensku odborníka, ktorý si neuvedomuje dôležitý fakt: ak ľudia pristúpia na nariadené podmienky a ostanú ,,dobrovoľne“ doma minimálne 3dni bez nákupov vopred (doma je vždy na 3 dni zásoba), bez sledovania televízie, bez použitia mobilu a internetu, ale tento čas využijú na rozhovory s rodinou a hry s deťmi, pomôžu naplniť jeho želania, ale zároveň uskutočnia ekonomický bojkot, za čo mu určite jeho  ,,našepkávači“ poďakujú.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fslovensko.hnonline.sk%2F2222923-matovic-nevylucil-obmedzenie-pohybu-na-sviatky-slovensku-hrozil-izraelsky-scenar-vyhlasil%3Ffbclid%3DIwAR01cqwGxaROH5vNbdI28ljtBHkh4sy2CqR0R6SdrvJdWvL_AnXvdR27PwU&h=AT3yRRrgbqYHwydsu0CG0Vc8U0Htp4VdSqvBsH5BKGA9Xh1M75l6K_LBKWLfPzQ3gwtLGyhStT-R2b-lnQ_jkWLNR7bMHEi2P7Uh_8aKL9JRLGOOVuRogD2Y-QoNCdPi6VQ&__tn__=%2CmH-R&c[0]=AT0bgVR8_nhTJsstYxtXyuARhsVyX1IEwk4U05vLxfk4iEHpTOYCKhpssfkYVhsvV-jUeZMFSRqFvfjtnxpdJMeuw5zq206BP6owSObkj40yK09EHeYtqncfUlrrZTwchdcJtwQRyyTbwCG9VLYSamXMtS5SzBhUaQ

 

https://e.dennikn.sk/1951111/facebook-siri-nenavist-velke-firmy-preto-vyhlasili-bojkot-a-stopli-reklamu/?ref=e

 

Oprava demokracie na Slovensku alebo prečo sú občania nespokojní?

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. , predseda vlády Slovenskej republiky a predseda politickej strany SMER – sociálna demokracia písať listy vie, ALE čo myslíte, aj mne odpíše ?

19.05.2026

tps://www.vlada.gov.sk/tlacove-spravy/list-predsedu-vlady-sr-roberta-fica-ktory-adresoval-predsednicke-europskej-komisie-ursule-von-der-leyenovej/ Doc. JUDr. Robert Fico, CSc., predseda vlády Slovenskej republiky a predseda politickej strany SMER – sociálna demokracia. Úrad vlády Slovenskej republiky.Námestie slobody1. 813 70 Bratislava. Pozdravujem Vás pán , asi Robert, veď sme [...]

Ako často si môže zamestnávateľ vyplácať odmeny alebo prémie sám sebe a platia sa z toho rovnaké dane ako zo základného platu či si nadelí sám sebe finančný dar a dane neplatí žiadne ?

18.05.2026

Na Slovensku môže zamestnávateľ vyplácať odmeny alebo prémie prakticky ľubovoľne — mesačne, štvrťročne, ročne alebo jednorazovo. Zákon neurčuje presnú frekvenciu, závisí to od: pracovnej zmluvy, kolektívnej zmluvy, interného predpisu firmy alebo rozhodnutia zamestnávateľa. Najdôležitejšie je rozlíšiť, čo je mzda/odmena a čo by bol skutočný dar. Odmeny a prémie. [...]

Kto skutočne riadi 27 parlamenov v EU , keď dokážu parlamenty fungovať aj bez ( EŠTE NEZVOLENÉHO ) predsedu ?

14.05.2026

Pamätáte sa, keď som písal o tom ja ? Keď som písal, že je tŕňom v oku EU autor tohoto blogu ? Našli sa dôkazy, čo teraz ? Kto je v skutočnosti Bjoern Seibert ? Björn Seibert je nemecký vysoký úradník a šéf kabinetu predsedníčky Ursula von der Leyen v European Commission. Formálne je „Head of Cabinet“, ale v bruselských kruhoch je často opisovaný ako jeden z [...]

huliak

Huliak stopol peniaze pre folklór a skritizoval nefunkčný fond. Obul sa aj do Šimkovičovej

20.05.2026 12:10

Fond na podporu umenia zjavne nefunguje, ministerstvo cestovného ruchu a športu už nemieni ďalej sanovať podporu folklóru, vyhlásil Huliak.

Péter Magyar

Po úteku Ziobra do USA prišla nová verzia. Magyar spochybnil maďarskú trasu

20.05.2026 11:42

Bývalý poľský minister spravodlivosti je obvinený z vedenia organizovanej zločineckej skupiny.

NATO / Stíhačka / Eurofighter Typhoon /

Červený stupeň pohotovosti. Litva vyzvala obyvateľov, aby sa ukryli v krytoch

20.05.2026 11:11

Vilnius zavrel letisko, prezident aj premiérka skončili v kryte.

vláda huliak takáč

Vláda schválila nové pravidlá pri envirozáťažiach. Menia sa aj limity predaja lokálnych potravín

20.05.2026 10:55, aktualizované: 11:51

O prvej časti balíka opatrení na podporu rastu ekonomiky bude vláda rokovať až po zasadnutí tripartity, uviedol minister Tomáš.