Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu!
Policajný sľub – prísaha:
„Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ich bezpečnosť a verejný poriadok, a to aj s nasadením vlastného života. Budem sa riadiť ústavou, ústavnými zákonmi, zákonmi a ďalšími všeobecne záväzný- mi právnymi predpismi. Tak prisahám!“.
Prečo sa policajt správa inak ako by mal?
Lebo ani policajt nemá istotu stabilného príjmu a istotu stabilnej práce. Aj v policajných zboroch po celom území (,, PROTEKTORÁTU Slovensko“), je bezprávie. Práca policajta je nedocenená. Ak však policajt rozmýšľa hlavou a myslí na seba, na svoju rodinu a na vlastný národ, mal by sa rozhodnúť ! Kam chce patriť a prečo?
Rozdeľme si políciu na poctivú a skorumpovanú.
Policajný zbor
- spolupôsobí pri ochrane základných práv a slobôd, najmä pri ochrane života, zdravia, osobnej slobody a bezpečnosti osôb a pri ochrane majetku,
- odhaľuje trestné činy a zisťuje ich páchateľov,
- spolupôsobí pri odhaľovaní daňových únikov, nezákonných finančných operácií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti,
- vykonáva vyšetrovanie o trestných činoch a skrátené vyšetrovanie o trestných činoch,
- vedie boj proti terorizmu a organizovanému zločinu,
- zaisťuje osobnú bezpečnosť prezidenta Slovenskej republiky, predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, predsedu vlády Slovenskej republiky, predsedu Ústavného súdu Slovenskej republiky, ministra vnútra Slovenskej republiky a ďalších osôb určených zákonom alebo vládou,
- zaisťuje ochranu diplomatických misií a ďalších objektov určených zákonom alebo vládou a spolupôsobí pri fyzickej ochrane jadrových zariadení,
- zabezpečuje ochranu štátnej hranice, ak osobitný predpis neustanovuje inak,
- spolupôsobí pri zabezpečovaní verejného poriadku; ak bol porušený, robí opatrenia na jeho obnovenie,
- dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a spolupôsobí pri jej riadení,
- odhaľuje priestupky a zisťuje ich páchateľov, a ak tak ustanovuje osobitný zákon, priestupky aj objasňuje a prejednáva,
- vykonáva pátranie po osobách a pátranie po veciach,
- poskytuje ochranu a pomoc ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi,
- vykonáva kriminalisticko-expertíznu a znaleckú činnosť,
- spolupôsobí pri zabezpečovaní ochrany civilného letectva,
- plní úlohy štátnej správy a iné úlohy, ak tak ustanovujú osobitné predpisy,
- plní úlohy na úseku prevencie v rozsahu pôsobnosti ustanovenej zákonom.
Pri plnení úloh Policajný zbor používa technické prostriedky, dopravné prostriedky vrátane leteckých dopravných prostriedkov. Pri plnení svojich úloh spolupracuje s orgánmi verejnej moci, ozbrojenými silami, ozbrojenými bezpečnostnými zbormi, ozbrojenými zbormi, Slovenskou informačnou službou, s právnickými osobami a fyzickými osobami; s orgánmi územnej samosprávy spolupracuje najmä pri určovaní priorít prevencie kriminality, ochrany verejného poriadku a zamerania boja s kriminalitou.
Policajný zbor je podriadený ministrovi vnútra SR.
PZ MV SR (archív ioup)
Ak bude občanom záležať na okamžitej náprave skutkového stavu Protektorátu Slovensko, bude budúcnosť polície s okamžitou platnosťou fungovať inak, napríklad aj takto:
- Polícia musí byť prepojená s justíciou, ale oddelená od vlády !
- Verejnosť musí byť o všetkom včas a pravdivo informovaná.
- Policajt má zaisťovať podozrivého , ale príkaz na zatknutie mu musí dať sudca ( ten ho poskytuje policajnému vyšetrovateľovi).
- Policajt bez pochybenia má zadržať, alebo zatknúť aj ministra.
- Policajt má chrániť občanov aj pred zneužitím vládnej moci zo strany parlamentu, alebo samotnej Vlády.
- Policajt má vyšetrovať a nie súdiť.
- Policajt má pomáhať v prvom rade občanom- to má aj v policajnom sľube, kde dokonca prisahá.
Toto všetko policajt má dodržiavať, sú to jeho povinnosti, ale je za svoju činnosť, prácu, riziko v pracovnom nasadení aj dostatočne ohodnotené ,aby svoju prácu mohol vykonávať poctivo a zodpovedne ?
Všetko začína výberom občana, ktorý chce byť policajt. Tu , by za policajný výber mali byť zodpovedné osoby : psychológ, lekár, konkrétny člen Ministerstva vnútra a konkrétny člen z policajnej akadémie a policajného zboru.
Motivácia policajta má byť poctivosť a zodpovednosť k samému k sebe a k národu. Mal by vedieť potrebný zákon, nariadenie, či článok z ústavy nie len citovať, ale mu aj rozumieť a vedieť ho logicky vysvetliť.
Odmena policajta :
- hodinový základ podľa vedomostnej úrovne
- https://volajte112.blog.pravda.sk/2020/04/02/matovicova-vlada-uvazuje-xiii-diel-ako-vytvorit-vlastnu-menu-a-zabezpecit-ekonomicky-slovensko-bez-zadlzovania/
- 120 hodín základný mesačný pracovný čas+ maximálne 40 hodín nadčas / policajt má byť vo forme a odpočinutý
- odmena podľa dosiahnutej hodnosti
Benefity v službách policajného zboru :
- viazanosť k vykonávaniu služby v policajnom zbore
Policajt sa do výkonu služby v policajnom zbore zaväzuje na 20 ročné obdobie po skončení akadémie, či školy.
- uniformy a ošatenie , doplnky súvisiace s výkonom práce zadarmo
- telocvičňa, posilňovňa zadarmo
- 1-krát za štvrť roka víkendový pobyt s rodinou zadarmo
- policajt si nemusí nadrábať potrebnú dovolenku
výška dovolenky v policajnom zbore, pre policajta v aktívnej službe ( v armáde) je:
2 týždne počas obdobia do 5 rokov v službe
4 týždne počas obdobia od 5 do 10 rokov v službe
6 týždňov počas obdobia od 10 do 15 rokov v službe
8 týždňov počas obdobia od 15 do 20 rokov v službe
- štátny nárok na bývanie:
M + Ž …………………2-izbový byt- zadarmo od štátu
M + Ž + 1 dieťa …..3-izbový byt- zadarmo od štátu
M + Ž + 2 deti ……..4-izbový byt- zadarmo od štátu
M + Ž + 3 a viac deti .RD s 50% príspevok od štátu
– za každé povýšenie na hodnosti + 1,- na hodinovom základe podľa úrovne vzdelanosti
– jednorazová odmena vo výške ročného platu za predchádzajúci rok – ak je policajt povýšený v prvom roku, tak ročný príjem z očakávaného platu ( 120 hodín x hodinová jednotka + 1 a x 12 mesiacov)
– odmena platí pri každom povýšení, aj keby to bolo povýšenie dvakrát v jednom kalendárnom roku.
Policajt v aktívnej službe nesmie byť starší ako 50 rokov. Mal by mať na svoj vek kondičku ,vzhľad. Policajt s pivným bruchom alebo s nadváhou -tučnota- už nie je aktívny policajt.
Po päťdesiatke môže policajt odísť do dôchodku, alebo ostať pracovať v administratíve s priemerným platom počas celej doby v policajnom zbore.
Policajt v administratíve nie je aktívny policajt, ale administratívny pracovník, preto nemá nárok na povýšenie, len na mimoriadne odmeny ako štátny zamestnanec v službách policajného zboru, či Ministerstva vnútra.
Policajt, ktorý sa rozhodne po skončení aktívnej služby, po vypršaní viazanej doby v policajnom zbore odísť do dôchodku, čiže mu skončí dvadsaťročné obdobie viazanosti, má nárok na jedno – rázové odstupné, výška odstupného je 20% z príjmu za celé obdobie v policajnom zbore. Pred skončením viazanosti v policajnom zbore má policajt nárok na dovolenku za odmenu v službách polície po dobu 8 týždňov, aj keby to bol termín práve po jeho dovolenke v poslednom roku v aktívnej činnosti v policajnom zbore.
Policajt, ktorý pokračuje ako administratívny pracovník v službách polície, nemá nárok na odstupné, ale má nárok na 1mesiac dovolenky, ktorú si nemusí nadrábať.
Po úplnom ukončení pracovnej činnosti má bývalý policajt nárok na benefity štátu také isté ako hocijaký občan na dôchodku.
Počas celej doby od 18rokov života má občan, akademik, policajt, administratívny pracovník, dôchodca vyplácaný Základný nepodmienený príjem, vždy podľa štátom určenej tarify a podľa toho, či chce občan slúžiť občanovi, čiže vlastnému národu, kde je poctivosť a zodpovednosť najväčšou hodnotou pri udržaní pokoja a slobody v rodnom SLOVENSKU.
Tresty policajtom: pri morálnej škode, či pochybení policajta je najvyšší trest , odobratie práva vykonávať akúkoľvek funkciu a zákaz akéhokoľvek zamestnania v službách MV, PZ v policajnej akadémii. pri Trestnom práve a zákonoch + trest podľa rozhodnutia súdu . majetok policajt stráca ak sa dopustil finančných, alebo majetkových podvodov, či už sa pri tom obohatil, alebo nie. inak majetok ostáva manželke a deťom a uväznenému policajtovi.
práca polície sa delí na:
a, kriminálna polícia
b, dopravné polícia
c, justičná stráž, väzenská stráž
– pre všetkých platia rovnaké podmienky ako pre odmeny, tak aj tresty.
Je na Vás občania, či si policajtov preosejeme cez sito, či si ich ochránime a dáme im možnosť, aby nás chránili, keď mi budeme chcieť oddychovať . Na to im musíme vytvoriť podmienky, aby policajti dôverovali občanom a občania dôverovali policajtom.
Vyzývam preto aj matky a ženy policajtov, ale aj samotných policajtov rozmýšľajte – kam chcete patriť?
Justičná a väzenská stráž nepatria pod ...
Celá debata | RSS tejto debaty