Založ si blog

Vieme na Slovensku odmeňovať a trestať ?

Tresty v USA:

Najvyšší súd je najvyšší odvolávací súd (apelačný súd), avšak rieši len malý počet káuz. Každý sudca má svoj obvod, sudcovia sa môžu radiť medzi sebou. Najvyšší súd je posledná súdna odvolávacia inštancia ohľadne trestu smrti vo všetkých štátoch USA, v ktorých je tento trest prípustný.
Trest smrti je súčasťou amerického právneho poriadku už od koloniálnych čias. Vykonávanie legálnych popráv sa v krajine datuje od 17. storočia.
https://www.teraz.sk/import/pred-50-rokmi-sa-v-usa-rozhodlo-o-tom-/644022-clanok.html

Tresty v Egypte:

Keď v krajine vládla Maat a bohovia boli spokojní bolo všetko v poriadku. Najvyšším garantom práva a osobným poslom spravodlivosti, stelesnením harmónie, rovnováhy síl a poriadku – Maat bol faraón. Jeho najzákladnejšou povinnosťou bolo dbať o dodržiavanie Maat, vtedy boli spokojní nielen ľudia ale aj bohovia.
Egyptský najvyšší súd potvrdil v pondelok tresty smrti pre 20 islamistov, ktorých uznal za vinných z vraždy viac ako tucta príslušníkov polície počas vlny násilia po zosadení bývalého prezidenta.
https://www.postoj.sk/36672/najvyssi-sud-v-egypte-potvrdil-tresty-smrti-pre-20-islamistov

Tresty v Číne:

V celách smrti čaká v súčasnosti na popravu viac ako 20.000 osôb. Najviac rozsudkov smrti vykonali v uplynulom roku v Číne, …
https://svet.sme.sk/c/2681429/podla-ai-vykonava-najviac-poprav-na-svete-cina.html

 

Tresty v Iráne:

Popravy v Iráne a Saudskej Arábii spôsobili celosvetový nárast štátom posvätených popráv až o 20 %.

https://www.amnesty.sk/trest-smrti-v-roku-2021-popravy-v-irane-a-saudskej-arabii-sposobili-celosvetovy-narast-statom-posvatenych-poprav-az-o-20/

Tresty na Slovensku:

Doživotný trest odňatia slobody (iné názvy: skrátene doživotný trest, hovorovo doživotie) je trest odňatia slobody, ktorý nemá časové ohraničenie. Väzeň je odsúdený zostať vo väznici do konca svojho života. Na Slovensku je najvyšším možným trestom od zrušenia trestu smrti v roku 1990.
Ja som však dal na IOUP podnet na nutnú zmenu trestov na záchranu občanov, štátu, morálky a hmotného a prírodného majetku nás všetkých, ale aj na prísne potrestanie vinníkov!!!!
A: Ak obnovíme trest smrti , musíme vytvoriť novú štátnu štruktúru, aby sme definitívne zrušili korupciu a zaviedli najpoctivejšie občianske blaho. Preto ak, by bol odsúdený občan potrestaný na doživotie, bude celá jeho pokrvná línia pykať s ním, má nárok do päť rokov od rozsudku na výkon trestu , požiadať o eutanáziu! Ak toto obdobie premárni bude celá jeho pokrvná línia pykať s ním, ale oddelene , tiež doživotne! Majetok všetkých pykajúcich, bude zhabaný štátom!
B: Ak neobnovíme trest smrti , musíme vytvoriť novú štátnu štruktúru, aby sme definitívne zrušili korupciu a zaviedli najpoctivejšie občianske blaho. Preto ak, by bol odsúdený občan potrestaný na doživotie, bude celá jeho pokrvná línia pykať s ním a nikto nemá nárok na obnovu konania a nárok na amnestiu! Majetok všetkých pykajúcich, bude zhabaný štátom!

Toto, by bola doposiaľ budovanej demokracie na Slovensku , podľa vzoru ( alebo náznaku) vyspelých západných demokratických krajín najväčšia odmena! ( Čo myslíte , po čom slovenský občan najviac túži a koho , by dal potrestať , ak by mohol o tom rozhodnúť ?)

 

 

Európsky parlament sa radí k najväčším odporcom trestu smrti a zasadzuje sa za jeho zrušenie na celom svete.
Trest smrti zrušilo do roku 2019 142 krajín – buď zákonom, alebo ho prestali vykonávať. Dodnes sa však vykonáva v 56 krajinách sveta.

https://www.europarl.europa.eu/topics/sk/article/20190212STO25910/trest-smrti-v-europe-a-vo-svete-fakty-a-cisla

 

https://slovensky-vecernik.sk/u/Juraj66

O nájomných bytoch, podľa tohto programu Inštitútu Ochrany Ústavných Práv!

Pán Fico! Urobte to takto . . .

Kauza (ex)poslankyne sa dostane na volebnú kampaň našich europoslancov ?

Okamžite vieme každému nariadeniu Eú vyhovieť, ale aj každého z Eú podráždiť, ak tomu nariadeniu okamžite vyhovieme!

02.07.2024

Prečo ide o okamžité nariadenia? Lebo stále , aj keď nám to v predvolebných kampaniach viacerí kandidáti sľubovali, nemáme zrušený ústavný článok, ktorý nás, občanov Slovenska, voličov Slovenska, udržiava v neslobode! Aké nariadenie prišlo z Eú, keď dnes šéfuje Slovensku Kaliňák a ako dlho bude trvať PN pána Fica ? Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ? [...]

Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ?

25.06.2024

Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu! Policajný sľub – prísaha: „Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby [...]

Kedy príde z europarlamentu na Slovensko ďalšia hanblivá správa o spolupráci slovenských europoslancoch

11.06.2024

Bude spoločnou témou pre slovenských europoslancov okamžité odstránenie chudoby na Slovensku ? Spätná väzba – ( čo si občan myslí? ) – ja Ťa volím, Ty mi pomôž ! Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

Susko,

Susko nepredpokladá potrebu ďalšej mimoriadnej schôdze NR SR k Trestnému zákonu

25.07.2024 19:36

Má za to, že zásadné pripomienky Európskej komisie boli už do zákona zapracované.

Peter Gregor, pilot, veliteľ letky

Nové stíhačky F-16 zmenili mentalitu v armáde, hovorí veliteľ letky. Prezradil, v čom ho prekvapili americké základne

25.07.2024 18:48

Prvé dve zo 14 amerických stíhačiek F-16 Block 70 sú už v Kuchyni.

Skalka, lyžiarske stredisko

Tragédia, ktorá otriasla Slovenskom: Padol verdikt v prípade lyžiara, ktorý usmrtil chlapca v Oščadnici

25.07.2024 18:25

Mladík bol jedným z aktérov tragickej lyžiarskej zrážky v lyžiarskom stredisku Veľká Rača - Oščadnica, po ktorej zomrel osemročný Alex.

Czech Republic Protest

Časť pracujúcej chudoby stratí garanciu najnižšieho príjmu. Ako budú vyzerať preteky minimálnej mzdy medzi Českom a Slovenskom?

25.07.2024 18:00

Najmenej zarábajúci Česi a Slováci sú na tom v súčasnosti takmer rovnako. Ako by mohlo dopadnúť ich porovnanie o päť rokov neskôr?