Založ si blog

Protirečenia : sloboda slova a prejavu & cenzúra & ľudské práva & strach nevedomého občana !

sloboda slova a prejavu  & cenzúra & ľudské práva & strach nevedomého občana !

Najskôr si treba uvedomiť , že najskôr ste človekom a až potom nadobudnete remeslo alebo povolanie. Výnimku tvoria potomkovia monarchie.

Napríklad nevedomý policajt, ktorý nerešpektuje príčinu, ale reaguje na následok. Čo mám na mysli? Oznámite na mieste stretnutia, kde poukazujete na hrubé nedostatky parlamentu alebo Vlády, podľa Ústavy SR, ktorá je nad zákonom, ale nevedomý policajt Vás nepočúva a pýta len doklad alebo povolenie na zhromaždenie.

Vysvetlím:

Písomne dáte vedieť na určité miesto, že vzhľadom na to, že sú tu porušované – diskriminované – ignorované ľudské práva, uplatníte si od dňa?? podľa Ústavy SR a článku 32 právo Na Odpor, a to aj keď nedostanete odpoveď alebo Vám príde odpoveď, že NIE !

,,Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

Kedy sa konečne klamlivé média zamerajú na to, že podvodník a klamár Matovič, Záborská a Budaj oklamali pri voľbách voličov? ? ?

O akej spravodlivosti to rozprávajú na MSSr ?

Ústavný súd zažije malé úpravy : ústavní sudcovia skončia vo väzbe?

 

 

malá ukážka diktatúry:

Čl. 7

(2) Slovenská republika môže medzinárodnou zmluvou, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo na základe takej zmluvy preniesť výkon časti svojich práv na Európske spoločenstvá a Európsku úniu. Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky. Prevzatie právne záväzných aktov, ktoré vyžadujú implementáciu, sa vykoná zákonom alebo nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.

Čl. 120

(2) Ak tak ustanoví zákon, vláda je oprávnená vydávať nariadenia aj na vykonanie Európskej dohody o pridružení uzatvorenej medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na strane jednej a Slovenskou republikou na strane druhej a na vykonanie medzinárodných zmlúv podľa čl. 7 ods. 2.

Čl. 12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.

Znova malá ukážka diktatúry:

Čl. 13

  • Povinnosti možno ukladať
  1. c)nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.

Čl. 25

  • Obrana Slovenskej republiky je povinnosťou a vecou cti občanov. Zákon ustanoví rozsah brannej povinnosti.

Čl. 26

  • Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
  • Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.
  • Cenzúra sa zakazuje.

Tu napríklad ste čítali niečo, z čoho majú strach admini- administrátori blogov aleboportálov. Neznalosť Ústavy a strach zo zákonov.

https://e-justice.europa.eu/content_fundamental_rights-176-sk-maximizeMS-hu.do?clang=sk&member=1

Právny rámec ochrany ľudských práv a základných slobôd v Slovenskej republike tvorí Ústava Slovenskej republiky (č. 460/1992 Zb. v znení neskorších predpisov). Ústava SR je základným zákonom Slovenskej republiky a je v nadradenom postavení voči ostatným normatívnym právnym aktom. Ústava SR vo svojej druhej hlave (čl. 11 až 54) poskytuje všeobecnú ochranu základným právam a slobodám, a to základným ľudským právam a slobodám (v medzinárodných dokumentoch nazývaných občianske práva), politickým právam, právam národnostných menšín a etnickým skupín, hospodárskym, sociálnym a kultúrnym právam, právu na ochranu životného prostredia a kultúrneho dedičstva a právu na súdnu a inú ochranu…..

Strach nevedomého občana je prirodzený, ale v tomto strachu sa nájdu aj takí občania, ktorí chcú pomáhať aj nevedomým. Je na škodu, keď potom odvážnejší občan doplatí na hlúposť toho nevedomého!

Aj policajt je občan a kľudne sa môže pridať na stranu rozumného davu, ale …… Strach nevedomého občana je prirodzený.

Tento kruh nevedomosti veľmi dobre vysvetlil Ján Werich

Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravdaže pozor na omyl – ten, koho považujeme za blbca, považuje za blbca nás. Ide o to nevyvraždiť sa.“

Zdroj:

https://citaty-slavnych.sk/citaty/38967-jan-werich-humor-je-boj-s-ludskou-hlupostou-v-tom-boji-nemoz/

Premiér Igor Matovič, už Ti hlúpnu aj Tvoji poslanci

Poslankyňa Anna Záborská sa stala spolupáchateľkou zla

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Štvrtok 8. augusta 2019

Upozornenie Caputovej

EU o platoch občanov v dohode so Slovenskom

26.09.2023

Je to na rozhodnutí vlád, ale tie nechcú, aby platy slovenských občanov boli na úrovni platov občanov EU! Prečo? Asi preto, že korporácie lobujú politikov, ktorí čerpajú peniaze aj za občanov Slovenska, ale hlavne , že vyhovejú korporačnému lobingu ako pritislužba za niečo ! Prečo? video: https://fb.watch/niM1qg7F_w/ Ako? video: [...]

Budú predčasné parlamentné voľby platné, ak výsledky previerky politických strán prídu včas na Ústavný súd Sr. ?

25.09.2023

vec: predseda vlády Slovenskej republiky Mgr. Ľudovít Ódor Zákon 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach, poukazuje nato, aby každá politická strana, ktorá chce kandidovať v hocakých voľbách, mala štyridsaťpäťčlennú základňu politickej strany a hlavne aktuálny výpis politickej strany na ministerstve vnútra Sr. Ak to politická strana nespĺňa, [...]

Veľké upratovanie v parlamente alebo ako vyriešime migrantov

19.09.2023

Kto , ak nie občania, by mali kontrolovať parlament, vládu, riadenie štátu, keď možnosť dokázať, čo vedia a trpieť, čo kazia, majú od nás – občanov ? Mocní investori chcú premiestniť z afrického kontinentu 60 miliónov migrantov do Európy, ale môžeme tomu zabrániť! Kto sa chce pridať a dozvedieť sa ako ochrániť Slovensko? Kto , ak nie občania, by mali [...]

magna, obete, deti, vojna na ukrajine, rok vojny na ukrajine

Tri scenáre vývoja: koľko nás stojí vojna na Ukrajine a koľko by nás stálo ruské víťazstvo

29.09.2023 03:00

Ak by Rusko Ukrajinu porazilo alebo by sa tamojšia vojna zmenila na zamrznutý konflikt, stálo by to Slovensko mnohonásobne viac. Vyplýva to z analýzy mimovládnej organizácie GLOBSEC.

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 527
Celková čítanosť: 8394323x
Priemerná čítanosť článkov: 15929x

Autor blogu

Kategórie