Založ si blog

Matovičova vláda uvažuje XXII. diel . . . . . . . . . . . . . . . Ako vypracovať a prijať zákon , ktorý chcela predložiť JUDr. Mária Ritomská, keď bola ešte v parlamente poslankyňou?

Dnes , keď je na Slovensku problém s Covid-19 a ľudia sú nútení trpieť doma možno sa zamýšľajú nad tým, či ich zamestnávateľ bude ešte niekedy chcieť alebo potrebovať, až tento vírus zmizne.

Poviete, si ,, Mne sa to nemôže stať “ , ale takých tu už bolo na státisíce a stalo sa. Najčastejšie je to organizačná zmena, ktorá dostane zamestnanca zo zamestnania preč. Zamestnávatelia používajú také špekulácie, že je problém sa registrovať na Úrad práce.

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html, 

 

Odbory nepomôžu, Inšpektoráty práce tiež a ak áno, tak len poradia ,, Choďte sa súdiť !“, ale to nie je odborná pomoc. Odborná pomoc je, ak sa za vás Odbory postavia a spoločne s inšpektorátom práce, prehodnotia porušenie Zákonníka práce a všetky procesné nedostatky výpovede!

Ale dôležité je , práve to, čo nefunguje, a to je vzťah zamestnávateľa a jeho štruktúra riadenia s podriadenými zamestnancami. Platové podmienky sú už v dnešnej dobe až na druhom mieste. Zamestnávatelia si dnes nevedia odborných zamestnancov oceniť. Ak zamestnávateľ alebo nadriadený pracovník zamestnanca trpí komplexom, máte v práci hotové peklo. Ak sa potom ocitnete na tom najhoršom mieste, a to je Súd SR, potom ostanete prekvapený !

Práve to je ten dôležitý zákon, ktorý bolo treba už dávno prijať v parlamente, aby sa ľudia k sebe správali dôstojnejšie. Zákon sa má chápať jednomyseľne a jeho porušenie a nedodržiavanie musí byť presne definované príslušným trestom. Cez peňažnú pokutu až po väzobné stíhanie vinníka – nadriadeného zamestnanca alebo samotného zamestnávateľa.

Ak by už vo volebnom období 2012 -2016 , si Matovič vedel vážiť svojich ľudí v tíme, mohol byť tento zákon predložený a používaný v praxi. Dnes by sa ľudia odvážnejšie dokázali postaviť na obhajobu svojich a aj kolegových práv.

Preto odvaha a trpezlivosť pomáhať občanom zadarmo v tejto dobe, poslalo JUDr.Máriu Ritomskú z parlamentu medzi odvážnych ľudí, ktorí spolupracujú na zmene celého zhnuseného systému štátu na všetkých pracoviskách a nepozerajú len na svoje problémy v práci, ale pomáhajú pri registrácií iných pracovne terorizovaných zamestnancov na Slovensku.

Inštitút Ochrany Ústavných Práv je samofinancovateľné OZ , ktoré len vďaka tomu, že vie prípady odborne posúdiť a baví spolupracovníkov pomáhať, sa stáva pevnou organizáciou, kde nevedomých zaučujú a pripravujú na dôležitú zmenu našej spoločnosti. Hláste sa a píšte ak sa nebojíte postaviť sa na odpor bezpráviu, ponižovaniu, diskriminácií alebo pracovnému teroru na ioup.riesenia@gmail.com a spoločne to dokážeme!

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Streda 8. apríla 2020

Matovič a jeho fašistická chunta

24.11.2020

,, Viete sa zaručiť za svoju prácu, pracovné výkony, tak, že by ste podpísal zodpovednosť za svoje výkony a môžete za prácu, ktorú vykonáte ručiť? Poznáte niekoho na Slovensku, kto vám vie tieto podmienky zaručiť?“ video: https://www.facebook.com/igor.jurecka/videos/3634838189910698 [...]

URSO dalo výpoveď kandidátovi volieb do NRSR počas služobného voľna na volebnú kampaň

22.11.2020

Vrátia právnici a advokáti z URSO diplom o dosiahnutom právnickom vzdelaní alebo bude treba urobiť previerku právnej odbornosti aj v celej advokátskej komore, či v justícií? Kto pôjde sedieť sudkyňa JUDr. Bieliková alebo advokát JUDr. Kvašňovský ? Za to ako sa uskutočnilo pojednávanie na Okresnom súde Bratislava II. , by mali ísť sedieť nazad do školskej lavice, [...]

Načo nám je Inštitút Ochrany Ústavných Práv? (ďalej len IOÚP)

22.11.2020

Veľa ľudí ešte o ňom nevie. Poniektorí si povedia, zas dáka zbytočná organizácia darmožráčov. Prečo tak kruto? Lebo občan je nespokojný a jeho potreby sú štátnou riadiacou aparatúrou zanedbávané. Občan je diskriminovaný. Ale , stále túži pracovať a mať za prácu dostatočný príjem. Kto alebo, čo je to IOÚP? To si rýchlo zistíte v článku ,,List od davu [...]

Igor Matovič

Matovič: Do Vianoc urobíme 8 miliónov testov. Ak ich Sulík zoženie

25.11.2020 19:44, aktualizované: 21:38

Premiér Igor Matovič chce do Vianoc stihnúť urobiť osem miliónov testov. Masívne testovanie bude vtedy, keď Richard Sulík zoženie potrebný počet testov. Podľa matematika Richarda Kollára dáta naznačujú, že napriek plošnému testovaniu smerujeme do lockdownu.

ČR koronavírus opatrenie protest

Česko chystá testovanie. Pre všetkých, ale dobrovoľné

25.11.2020 17:33

Česká vláda chce najneskôr v posledný adventný týždeň dať všetkým záujemcom možnosť, aby bezplatne podstúpili antigénový test na COVID-19. Hromadné testovanie ohlásil premiér Andrej Babiš

Gibraltar, tanker, loď, more, irán

Výbuch míny v Červenom mori poškodil ropný tanker

25.11.2020 17:13

Jemenskí povstalci vyhlásili, že odpálili raketu, ktorá zasiahla distribučné zariadenie prevádzkované saudskoarabskou ropnou spoločnosťou.

koalícia / Igor Matovič / Richard Sulík / Veronika Remišová /

Koalícia zasadala v nemocnici. Bol rozpad blízko?

25.11.2020 17:12

Koaličná rada zasadla v utorok priamo v bratislavskej Nemocnici sv. Michala, v trakte vyhradenom pre ústavných činiteľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 293
Celková čítanosť: 3626431x
Priemerná čítanosť článkov: 12377x

Autor blogu

Kategórie