Založ si blog

Matovičova vláda uvažuje XXII. diel . . . . . . . . . . . . . . . Ako vypracovať a prijať zákon , ktorý chcela predložiť JUDr. Mária Ritomská, keď bola ešte v parlamente poslankyňou?

Dnes , keď je na Slovensku problém s Covid-19 a ľudia sú nútení trpieť doma možno sa zamýšľajú nad tým, či ich zamestnávateľ bude ešte niekedy chcieť alebo potrebovať, až tento vírus zmizne.

Poviete, si ,, Mne sa to nemôže stať “ , ale takých tu už bolo na státisíce a stalo sa. Najčastejšie je to organizačná zmena, ktorá dostane zamestnanca zo zamestnania preč. Zamestnávatelia používajú také špekulácie, že je problém sa registrovať na Úrad práce.

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html, 

 

Odbory nepomôžu, Inšpektoráty práce tiež a ak áno, tak len poradia ,, Choďte sa súdiť !“, ale to nie je odborná pomoc. Odborná pomoc je, ak sa za vás Odbory postavia a spoločne s inšpektorátom práce, prehodnotia porušenie Zákonníka práce a všetky procesné nedostatky výpovede!

Ale dôležité je , práve to, čo nefunguje, a to je vzťah zamestnávateľa a jeho štruktúra riadenia s podriadenými zamestnancami. Platové podmienky sú už v dnešnej dobe až na druhom mieste. Zamestnávatelia si dnes nevedia odborných zamestnancov oceniť. Ak zamestnávateľ alebo nadriadený pracovník zamestnanca trpí komplexom, máte v práci hotové peklo. Ak sa potom ocitnete na tom najhoršom mieste, a to je Súd SR, potom ostanete prekvapený !

Práve to je ten dôležitý zákon, ktorý bolo treba už dávno prijať v parlamente, aby sa ľudia k sebe správali dôstojnejšie. Zákon sa má chápať jednomyseľne a jeho porušenie a nedodržiavanie musí byť presne definované príslušným trestom. Cez peňažnú pokutu až po väzobné stíhanie vinníka – nadriadeného zamestnanca alebo samotného zamestnávateľa.

Ak by už vo volebnom období 2012 -2016 , si Matovič vedel vážiť svojich ľudí v tíme, mohol byť tento zákon predložený a používaný v praxi. Dnes by sa ľudia odvážnejšie dokázali postaviť na obhajobu svojich a aj kolegových práv.

Preto odvaha a trpezlivosť pomáhať občanom zadarmo v tejto dobe, poslalo JUDr.Máriu Ritomskú z parlamentu medzi odvážnych ľudí, ktorí spolupracujú na zmene celého zhnuseného systému štátu na všetkých pracoviskách a nepozerajú len na svoje problémy v práci, ale pomáhajú pri registrácií iných pracovne terorizovaných zamestnancov na Slovensku.

Inštitút Ochrany Ústavných Práv je samofinancovateľné OZ , ktoré len vďaka tomu, že vie prípady odborne posúdiť a baví spolupracovníkov pomáhať, sa stáva pevnou organizáciou, kde nevedomých zaučujú a pripravujú na dôležitú zmenu našej spoločnosti. Hláste sa a píšte ak sa nebojíte postaviť sa na odpor bezpráviu, ponižovaniu, diskriminácií alebo pracovnému teroru na ioup.riesenia@gmail.com a spoločne to dokážeme!

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Streda 8. apríla 2020

Menová reforma tak či tak príde

08.06.2023

Slovenská republika môže medzinárodnou zmluvou, ktorá bola ratifikovaná a vyhlásená spôsobom ustanoveným zákonom, alebo na základe takej zmluvy preniesť výkon časti svojich práv na Európske spoločenstvá a Európsku úniu. Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky. Prevzatie právne záväzných [...]

Kto je skutočný „volič“ ?

07.06.2023

Každá osoba, ktorá dovŕšila osemnásť rokov a prešla testom ! Občania, ktorí testom neprejdú, uhradia všetky náklady za voľby! Kampaň si hradia strany samostatne . Otázka pre každého občana , ako test: ,, Do kedy budú občania Slovenska trpieť, na základe vášho rozhodnutia? “ Po zodpovedaní otázky, si ako volič vyberiete konkrétnu politickú stranu alebo žiadnu [...]

Inzerát

31.05.2023

Hľadám minimálne 10 poctivých ľudí z každého okresu Slovenska s minimálnym vekom 21 rokov, za účelom založenia poctivej politickej strany, ktorá zruší systém a navráti Slovensku rozkradnuté bohatstvo a rozkradnutý majetok. Nepoužívam témy a sľuby, ale riešenia a všetko podľa Ústavy slovenskej republiky a práva. Preferujúce strany sú právne bez nároku sa volieb [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 494
Celková čítanosť: 7107918x
Priemerná čítanosť článkov: 14388x

Autor blogu

Kategórie