3. Diel : Chceme si uplatniť 10% zľavu na všetky štátne poplatky pán Matovič! Alebo vás máme žalovať ?

názor občana, ktorý kritizoval 2.diel https://volajte112.blog.pravda.sk/2020/03/10/2-diel-uplatnia-si-obcania-10-zlavu-na-vsetkych-statnych-poplatkoch-a-ako-na-to/?fbclid=IwAR20eLLLJnc_lz16V5101Mxk_cRS4GAJBkV3r94eguWWTjUpyQ5PaqwOFoQ :

,,Najprv je asi potrebné na túto tému schváliť zákon, však? A v ňom definovať o ktoré štátne poplatky pôjde. Budú to aj dane a odvody?

Reagovať | NahlásiťSpozabukakukSpozabukakuk

Občania rozhodli už účasťou vo voľbách, preto by si mali uplatniť zľavu.

Ak však nebude naplnený bod 10. Volebného programu OĽaNO, môžete podať žalobu na lídra, ktorý aj napriek úspešnosti vo voľbách nedodržaným tohto zavádzajúceho bodu oklamal národ vo svoj prospech , čím sa dopustil trestného činu.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#p377

(1)   Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2)   Kto správu alebo iné obdobné konanie uvedené v odseku 1, hoci vie, že sú nepravdivé a môžu vyvolať opatrenie vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, oznámi právnickej osobe alebo Policajnému zboru alebo inému štátnemu orgánu alebo hromadnému informačnému prostriedku, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 2

  1. a) a už bol za taký čin odsúdený, alebo
  2. b) a spôsobí ním vážnu poruchu v hospodárskej prevádzke alebo hospodárskej činnosti právnickej osobe alebo v činnosti štátneho orgánu alebo iný obzvlášť závažný následok.

 

,,Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)§ 377“,

https://www.youtube.com/watch?v=cqYhr32WBMc

Zlodejstvá Igora Matoviča

Už niekoľko dní je na svete účtovná uzávierka firmy Regionpress za minulý rok. Keď ju budete študovať, všimnite si, že táto Matovičova rodinná firma vystavila faktúru v hodnote 2 milióny 670 tisíc euro (2 670 000 €) firme Bzzik, s. r. o.

https://youtu.be/B8TTyy4thuw

Regionpress si k tejto faktúre vytvoril opravnú položku, čo sa robí vtedy, keď podnikateľ počíta s tým, že peniaze viac neuvidí. Na tom by nebolo ešte nič zlé, lebo v biznise sa také veci stávajú.

Avšak 85 percent firmy Bzzik vlastní práve Regionpress. Z toho prirodzene vyplýva podozrenie, že dcérska firma tuneluje materskú, lebo iné vysvetlenie sa iba ťažko hľadá. V tomto svetle sa úplne inak javí aj spomínaná opravná položka. Na jej základe si totiž v najbližších rokoch môže Regionpress znižovať základ dane. Už len v roku 2014 si ho mohol znížiť o úctyhodných 200 000 euro. Päť percent firmy Bzzik vlastní Radoslav Gloznek, konateľ Regionpressu.

Keď si to zhrnieme, z Regionpressu kamsi zmizlo takmer dva a trištvrte milióna euro. Možno do nejakého čierneho fondu. A k tomu všetkému si môže táto firma aj zvyšovať základ dane v rádoch stoviek tisíc euro. Ak si k tomu pripočítame, že Bzzik nevykonáva žiadnu činnosť, a teda sa správa ako klasická schránková firma, máme na svete kauzu, z ktorej by sa všade na svete stal politických škandál a po jeho prevalení by musel každý slušný predseda strany odísť z politiky.

Budú sa kauzou Bzzik zaoberať príslušné orgány alebo ako obvykle ubzikne dostratena?

 

http://www.idemvolit.sk/28-kauza/igor-matovic-ma-schrankovu-firmu-bzzik/?fbclid=IwAR1QxB0hJp0Lomnnkn1MVlzvWnif8aQKCWFbxnrW5_VbmPxea-yXjAE4jNk#disqus_thread

Na ničom inom nezáleží !

22.08.2025

Nový štát a nová spoločnosť je možná len vtedy, ak sa oddelíme od Medzinárodného Menového Fondu, od bánk oligarchov a začneme myslieť logicky. Len tak dokážu občania pochopiť a prijať jednoduchosť, ktorú im zložitými konšpiráciami za stáročia nanútili do hláv . Napríklad obchod s drahými kovmi, kameňmi, či investície do niečoho, v čom nie je prehľad, ale [...]

Nechaj to tak !

21.08.2025

Nie je nič horšie, ako strata občianskych práv! Žiadna spoločnosť v parlamente doteraz nemyslela na vlastných slovenských občanov !Schválne píšem parlament, lebo dávno neplatí NRSR. A že či ! Opozícia alebo koalícia na občanov ,, zvysoka serú“! ! video: https://www.youtube.com/watch?si=2GQxu-yx4Aa5sCs-&v=0p05iYqoU1M&feature=youtu.be [...]

Prečo máme kupovať zlato, keď nám môžu platiť zlatom?

21.08.2025

Presne toto už poznali naši predkovia a dokonca to prebrali aj iné historické kmene, ktoré to naučili svoje generácie. Na základe tohto učenia sa chráni, zveľaďuje a rozvíja ekonomika štátu a rastie životná úroveň. Prečo riadiaca skupina štátu volá odborníkov poradcov zo zahraničia, aby nás obrali o to, čo naši predkovia, nech je to z akéhokoľvek obdobia z našej [...]

chatGPT, umelá inteligencia, mobil

Dáni umožnia študentom pri záverečnej ústnej skúške z angličtiny používať AI

22.08.2025 19:40

Dánsky experiment s umelou inteligenciou bude prístupný len pre stredné školy, ktoré sa naň dobrovoľne prihlásia.

Parlament / NR SR /

Prieskum Ipsos: PS pred Smerom, tretia Republika. Demokrati tesne v parlamente

22.08.2025 18:42

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom druhej polovice augusta, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko (PS). Hlasovalo by zaň 22,5 percenta voličov.

Russia Ukraine

Škandál v Putinovej armáde. Vojaci strieľali po sebe, aby získali odmeny a vyznamenania. Súdia ich v Moskve

22.08.2025 18:00

Plukovník, podplukovník a ďalší vojaci si dali dobrovoľne ublížiť, aby sa dostali k peniazom, ktoré vypláca armáda za zranenia.

pracujúci, dôchodca, dôchodok, penzista, penzia

Nemeckí penzisti by mali povinne rok pomáhať v sociálnych službách, tvrdí ekonóm. Zožal kritiku

22.08.2025 17:30

Staršia generácia by podľa Marcela Fratzschera mala preukázať viac solidarity s mladými. Návrh okamžite vyvolal vlnu kritiky.