Založ si blog

Ani vedci nie sú imúnni voči konšpiračným teóriám.

(Ivan Brezina).

………..Ľudí konšpiračné teórie priťahujú od vekov a naďalej budú bez ohľadu na to, či sa ich obsah šíri orálne, na webe, alebo je vyrezaný do palmového listu. A prečo? Konšpiračné teórie sú totiž efektívnym nástrojom, ako eliminovať neistotu. Vytvárajú nielen skratky v v komplexnom a ťažko obsiahnuteľnom svete informácií, ale zároveň nám poskytujú ilúziu kontroly nad udalosťami, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Teórie manipulujú s kauzalitou, pripisujú udalostiam intenciu, zámer niekoho, kto stojí v pozadí .

………….každá konšpiračná teória má v sebe zrniečko pravdy, len nie je vôľa preskúmať to…..

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Sobota 29. júna 2019

Výskum Daniela Kahana z roku 2017 poukazuje na to, že ľudia s vyššou ,,vedeckou inteligenciou“ podliehali nepodloženým presvedčeniam a ideologickej zaujatosti ešte viac než ľudia s nízkou ,, vedeckou inteligenciou“. Časť konšpiračných teórií má v sebe totiž prvok pseudovedeckého myslenia.

….Výskum v oblasti ,, bullshit receptivity“, teda toho, či ľudia dokážu odhaliť nezmyselnú informáciu, identifikoval lepší výkon u ľudí s lepšími kognitívnymi a analytickými schopnosťami.

Ani vedci nie sú imúnni voči konšpiračným teóriám.

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Nedeľa 8. marca 2020

Zjednotiť celé ľudstvo o rok , to je myšlienka, o ktorej skôr dozviete na allatra.org ( Zhromaždiť celé ľudstvo spolu cez internet je ambiciózna idea, ale celkom reálna a veľmi pohotová pri zohľadnení výziev, ktoré čakajú ľudstvo v najbližších rokoch. Registrácie na stránke : allatraunites.com )…..

Už skoro desaťročný výskum predstaviteľov Inštitútu Ochrany Ústavných Práv dokázal, že vedeckými poznatkami a analytickým rozoberaním všetkých prípadov teroru na slovenských pracoviskách, zapríčiňuje odhaľovanie politickej neľudskosti voči vlastným občanom, voličom SR , voličom, ktorí sa stávajú obeťami nie len na slovenských pracoviskách , ale aj v reálnom živote. Toto vyplýva z nevedomosti a z charakteristických prvkov rôznych trendov dnešnej doby. Všetci občania , voliči, ktorí majú problémy na svojich pracoviskách, ale hlavne odvahu o nich verejne hovoriť, môžu písať o nich na ioup.riesenia@gmail.com a zaujímať sa tak o celkovú zmenu systému na ,,Novú spoločnosť“. ISBN 978 80 – 972 897 – 0 , EAN 9788097289720

EU o platoch občanov v dohode so Slovenskom

26.09.2023

Je to na rozhodnutí vlád, ale tie nechcú, aby platy slovenských občanov boli na úrovni platov občanov EU! Prečo? Asi preto, že korporácie lobujú politikov, ktorí čerpajú peniaze aj za občanov Slovenska, ale hlavne , že vyhovejú korporačnému lobingu ako pritislužba za niečo ! Prečo? video: https://fb.watch/niM1qg7F_w/ Ako? video: [...]

Budú predčasné parlamentné voľby platné, ak výsledky previerky politických strán prídu včas na Ústavný súd Sr. ?

25.09.2023

vec: predseda vlády Slovenskej republiky Mgr. Ľudovít Ódor Zákon 85/2005 Z. z. o politických stranách a politických hnutiach, poukazuje nato, aby každá politická strana, ktorá chce kandidovať v hocakých voľbách, mala štyridsaťpäťčlennú základňu politickej strany a hlavne aktuálny výpis politickej strany na ministerstve vnútra Sr. Ak to politická strana nespĺňa, [...]

Veľké upratovanie v parlamente alebo ako vyriešime migrantov

19.09.2023

Kto , ak nie občania, by mali kontrolovať parlament, vládu, riadenie štátu, keď možnosť dokázať, čo vedia a trpieť, čo kazia, majú od nás – občanov ? Mocní investori chcú premiestniť z afrického kontinentu 60 miliónov migrantov do Európy, ale môžeme tomu zabrániť! Kto sa chce pridať a dozvedieť sa ako ochrániť Slovensko? Kto , ak nie občania, by mali [...]

Alexandr Lukašenko

Švajčiarsky súd oslobodil bývalého agenta bieloruskej eskadry smrti

28.09.2023 22:46

Garavského súdili za nútené zmiznutie troch politických odporcov prezidenta Alexandra Lukašenka koncom 90. rokov 20. storočia.

javor, británia, hadrianov val, robin hood

V noci niekto vyrúbal zrejme najznámejší strom v Británii

28.09.2023 21:18

Išlo o javor, ktorý rástol neďaleko Hadrianovho valu na severe Anglicka.

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 527
Celková čítanosť: 8394184x
Priemerná čítanosť článkov: 15928x

Autor blogu

Kategórie