Založ si blog

Ani vedci nie sú imúnni voči konšpiračným teóriám.

(Ivan Brezina).

………..Ľudí konšpiračné teórie priťahujú od vekov a naďalej budú bez ohľadu na to, či sa ich obsah šíri orálne, na webe, alebo je vyrezaný do palmového listu. A prečo? Konšpiračné teórie sú totiž efektívnym nástrojom, ako eliminovať neistotu. Vytvárajú nielen skratky v v komplexnom a ťažko obsiahnuteľnom svete informácií, ale zároveň nám poskytujú ilúziu kontroly nad udalosťami, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Teórie manipulujú s kauzalitou, pripisujú udalostiam intenciu, zámer niekoho, kto stojí v pozadí .

………….každá konšpiračná teória má v sebe zrniečko pravdy, len nie je vôľa preskúmať to…..

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Sobota 29. júna 2019

Výskum Daniela Kahana z roku 2017 poukazuje na to, že ľudia s vyššou ,,vedeckou inteligenciou“ podliehali nepodloženým presvedčeniam a ideologickej zaujatosti ešte viac než ľudia s nízkou ,, vedeckou inteligenciou“. Časť konšpiračných teórií má v sebe totiž prvok pseudovedeckého myslenia.

….Výskum v oblasti ,, bullshit receptivity“, teda toho, či ľudia dokážu odhaliť nezmyselnú informáciu, identifikoval lepší výkon u ľudí s lepšími kognitívnymi a analytickými schopnosťami.

Ani vedci nie sú imúnni voči konšpiračným teóriám.

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Nedeľa 8. marca 2020

Zjednotiť celé ľudstvo o rok , to je myšlienka, o ktorej skôr dozviete na allatra.org ( Zhromaždiť celé ľudstvo spolu cez internet je ambiciózna idea, ale celkom reálna a veľmi pohotová pri zohľadnení výziev, ktoré čakajú ľudstvo v najbližších rokoch. Registrácie na stránke : allatraunites.com )…..

Už skoro desaťročný výskum predstaviteľov Inštitútu Ochrany Ústavných Práv dokázal, že vedeckými poznatkami a analytickým rozoberaním všetkých prípadov teroru na slovenských pracoviskách, zapríčiňuje odhaľovanie politickej neľudskosti voči vlastným občanom, voličom SR , voličom, ktorí sa stávajú obeťami nie len na slovenských pracoviskách , ale aj v reálnom živote. Toto vyplýva z nevedomosti a z charakteristických prvkov rôznych trendov dnešnej doby. Všetci občania , voliči, ktorí majú problémy na svojich pracoviskách, ale hlavne odvahu o nich verejne hovoriť, môžu písať o nich na ioup.riesenia@gmail.com a zaujímať sa tak o celkovú zmenu systému na ,,Novú spoločnosť“. ISBN 978 80 – 972 897 – 0 , EAN 9788097289720

Okamžite vieme každému nariadeniu Eú vyhovieť, ale aj každého z Eú podráždiť, ak tomu nariadeniu okamžite vyhovieme!

02.07.2024

Prečo ide o okamžité nariadenia? Lebo stále , aj keď nám to v predvolebných kampaniach viacerí kandidáti sľubovali, nemáme zrušený ústavný článok, ktorý nás, občanov Slovenska, voličov Slovenska, udržiava v neslobode! Aké nariadenie prišlo z Eú, keď dnes šéfuje Slovensku Kaliňák a ako dlho bude trvať PN pána Fica ? Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ? [...]

Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ?

25.06.2024

Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu! Policajný sľub – prísaha: „Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby [...]

Kedy príde z europarlamentu na Slovensko ďalšia hanblivá správa o spolupráci slovenských europoslancoch

11.06.2024

Bude spoločnou témou pre slovenských europoslancov okamžité odstránenie chudoby na Slovensku ? Spätná väzba – ( čo si občan myslí? ) – ja Ťa volím, Ty mi pomôž ! Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

Vlada Kmec

Kmec: Požiadavky zo strany Eurokomisie K boli ošetrené, rokovania pokračujú

21.07.2024 14:06

Cesta k peniazom v rámci štvrtej platby z plánu obnovy je podľa neho otvorená.

Milan Rastislav Štefánik

Diplomat, politik, vedec, astronóm a bojovník. Pred 144 rokmi sa narodil M. R. Štefánik

21.07.2024 13:28

Narodil sa 21. júla 1880 v Košariskách neďaleko Myjavy v národne uvedomelej rodine evanjelického farára.

usa, amerika, európa, eú, európska únia, spojené štáty americké, amerika, zástava, zástavy

EÚ by mala začať kampaň k prezidentským voľbám v USA, požaduje Poľsko. Rusko ju už ovplyvňuje

21.07.2024 12:49

Varšava poukazuje na to, že sa voľby v USA snaží ovplyvniť Rusko šírením dezinformácií, ktoré môžu uškodiť vzťahom medzi USA, Európskou úniou a Ukrajinou.

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.