Založ si blog

. .. v redakcii Denníka SME

https://video.sme.sk/c/22149468/trailer-dokument-neverili-sme-video.html,

Dňa 25. januára 2019 som na webe Sme prečítala ponuku pre záujemcov prísť do redakcie denníka Sme. Ponuka ma oslovila a prihlásila som sa.

Dobrý deň, ďakujeme za potvrdenie Vášho záujmu o účasť na natáčaní dokumentu denníka SME.V najbližších dňoch Vás bude kontaktovať pani A. R. s podrobnými informáciami ohľadne castingu.“
„Pekný deň, Moje meno je A. R a pracujem ako produkčná na pripravovanom Dokumente denníka Sme. Veľmi nás teší Váš predbežný záujem zúčastniť sa na projekte. Dovoľte mi, aby som stručne opísala, ako bude celý projekt prebiehať. Prvým krokom bude casting, ktorý sa uskutoční v sobotu 9.2.2018 v redakcii Denníka SME. Casting bude pozostávať z niekoľkých krátkych otázok, časovo zaberie cca 10 minút. Po absolvovaní castingu si režisérka spolu s redaktormi Denníka Sme vyberú 10 protagonistov pre film. Chceli by sme, aby ste strávili 3 dni v redakcii Denníka Sme, ktoré prežijete s určeným redaktorom. Budú to redaktori pre zahraničie, investigatívni redaktori, redaktori zaoberajúci sa politikou. Robili by ste konkrétnemu redaktorovi niečo ako „tieň“, strávili s ním celé dni v práci, dozvedeli sa o tom, ako pracuje, mali možnosť viesť s ním dialógy o všetkom, čo Vás zaujíma.
Okrem toho by sme radi strávili s Vami 1 deň vo Vašom prirodzenom prostredí, aby sme mohli v rámci filmu predstaviť bližšie vás, našich protagonistov a prostredie, v ktorom žijete, ktoré vás formuje. Ide teda o 4 dni nakrúcania. Časové podrobnosti dohodneme postupne, samozrejme aj s ohľadom na časové obmedzenia. Nakrúcanie bude prebiehať koncom februára/začiatkom marca.
 Obsahovo tieto tri dni budú naplnené nasledovne: nakrútime príchod, zoznámenie, porady, na ktorých sa zúčastníte, články, na ktorých budú novinári robiť a Vy ich budete s konkrétnym novinárom konzultovať, rozprávať sa o nich.

Na castingu mi predložili zmluvu o účinkovaní. Čítajúc jednotlivé články tejto zmluvy som si uvedomila, že zmluva je neurčitá, nekonkrétna, jednoducho obchádza zákon a tým je absolútne neplatná.

Kto Vám robil túto zmluvu? pýtam sa.

Právnici? (!!!!!)

A čo znamenajú tieto články? chcem ich bližšie vysvetliť.

Producentka však nevedela o zmluve veľa, jednoducho je tu zvykom dávať takéto zmluvy,  je to taká štatndardná zmluva.

Medzitým prišiel do redakcie SME ďalší záujemca o prácu novinárov, ktorému tiež ponúkli zmluvu. Po jej prečítaní ju vrátil, odkázal niečo nemilé a nepekné celému  vedeniu redakcii SME. Odišiel.

Ak ju nepodpíšem, nemôžem vstúpiť do projektu. – uvažujem. Nakoniec môj záujem o  prácu novinára zvíťazil. 

Každý z nás, ktorý štandardnú zmluvu podpísal šiel „na pľac“. Tu sme mali vysvetliť, prečo sme sa prihlásili do projektu.

Na druhý týždeň sa mi ozvala produkčná, že sa projektu môžem zúčastniť.  Od prvého kontaktu s novinárom sa téma „robiť tieň konkrétnemu novinárovi“ odklonila. Nie ja, ale novinár sa pýtal a nakoniec som sa  stala reklamou pre noviny. 

Ako prebehla premiéra? Oznámili mi, že dňa 29. 5. 2018 o 18:00 bude premiéra filmu v Kine Lumiere aj s diskusiou. A ešte v ten deň dostávam informácie, že premiéra je zrušená z organizačných dôvodov. Premiéra bude v júni, termín dáme vedieť. 

O týždeň: Posielam nový termín premiéry: dňa 20.6. o 18:00 v Kine Lumiere.  Ešte to nemáme dostrihané, dám potom vedieť..….po premiére bude aj diskusia.

A ďalší oznam:  Blíži sa premiéra a my sme hotový film odovzdali až včera  dňa 10. 6. 2019 . Ešte sa všeličo upravovalo (zvuk, obraz, atď). 

A prišla premiéra –  na plátne sme videli názov: Neuveriteľní návštevníci v denníku Sme. Premiéra skončila bez diskusie….mohli sme odísť. A žiadne oficiálne poďakovanie. 

A doma nás čakalo ďalšie prekvapenie. Novinári si nás – účinkujúcich premenovali na konšpirátorov. Akousi štandardnou zmluvou sme sa stali produktom na zneužívanie, sabotovanie, ponižovanie  práce každého občana.

A novinári nám dokázali to, čo sme zverejnili v Zborníku z 1. medzinárodnej konferencii, ktorá sa konala dňa 13. 11. 2013 v priestoroch Národnej rade Slovenskej republiky (kde ani 1 novinár neprišiel): 

 „Médiá sú posadnuté niektorými politickými menami a ich chronickými nezmyselnými témami. Stačí, že Lipšic vyhlási, že akú mediálnu bombu prinesie zajtra ráno, a médiá sú zoradené pred ním ako sliepky pred hnojiskom. Uverejnia akúkoľvek hlúposť, a vôbec neuvažujú o škodlivosti takejto mediálnej politiky.  Ba čo je horšie, v médiách sa praktizuje mobbing. Ťažko nájdete rádio, či televíziu, kam by vás vzali do priameho efiru s témou mobbing. Oni si vás natočia a zostrihajú, nakoniec je z toho nezmyselný guláš. Takže médiá nie, lebo sa boja priamej vysielacej sily Pravdy……“

A na druhej medzinárodnej konferencii v priestoroch Právnickej fakulty P.J.Š. v Košiciach dňa 12. 11. 2014 sme v Zborníku „Vzťahové pasce na pracoviskách Slovenska uviedli: „……Prvú medzinárodnú konferenciu o mobbingu som organizovala priamo v parlamente, teda v NR SR, dňa 13. 11. 2013. Vtedy sme pozvali okrem iných aj predstaviteľov vlády a tiež poslancov parlamentu. Napriek tomu, že sme ich pozvali v predstihu a mali konferenciu takpovediac pod nosom – aj tak neprišli. Pozvali sme aj médiá, ale tie nedokážu rozlišovať podstatné od balastu, takže tiež neprišli. Konštatujeme, na súčasnej slovenskej politickej a mediálnej scéne nie je záujem o túto tému. Hoci v poslednej dobe vidíme niekoľkých politických plagiátorov, ktorí začali zneužívať antimobbingovú agendu, ale zďaleka vidno, že téme nerozumejú, ide im o populistické sebazviditeľňovanie. Ani v médiách nenachádzame úprimnú snahu o pochopenie témy. Médiá uverejňujú skôr dezinformácie o mobbingu, a seriózne informácie nechávajú plávať nepovšimnuté. Z tohto pohľadu bola 1. konferencia len akýmsi zástrelom do slovenského politického bahna, lebo z oficiálnych miest nebolo počuť ani čľupnutie…..“ 

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1569186649883752/1569141613221589/?type=3&theater

V ďalšej konferencii dňa 23. 9. 2019  vás budeme informovať o našich praktických skúsenostiach v boji za práva občanov v parlamente, vo vláde, na prokuratúrach a na súdoch SR.  Srdečne Vás pozývame.

                                                                                  JUDr.Mária Ritomská

 

https://www.youtube.com/watch?v=3gkWYGW37Pg

 

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1569186649883752/1569141613221589/?type=3&theater

https://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/473067/kde-je-pravda-a-kde-loz.html

Okamžite vieme každému nariadeniu Eú vyhovieť, ale aj každého z Eú podráždiť, ak tomu nariadeniu okamžite vyhovieme!

02.07.2024

Prečo ide o okamžité nariadenia? Lebo stále , aj keď nám to v predvolebných kampaniach viacerí kandidáti sľubovali, nemáme zrušený ústavný článok, ktorý nás, občanov Slovenska, voličov Slovenska, udržiava v neslobode! Aké nariadenie prišlo z Eú, keď dnes šéfuje Slovensku Kaliňák a ako dlho bude trvať PN pána Fica ? Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ? [...]

Ako zachrániť tisícky policajných výpovedí ?

25.06.2024

Počas uplatňovania základných ľudských práv som zistil, že policajt aj keby chcel plniť policajnú prísahu, nemá odvahu sa vzoprieť rozkazu, aj keď vie, že občan má pravdu a je občan v práve. Preosejme políciu! Policajný sľub – prísaha: „Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby [...]

Kedy príde z europarlamentu na Slovensko ďalšia hanblivá správa o spolupráci slovenských europoslancoch

11.06.2024

Bude spoločnou témou pre slovenských europoslancov okamžité odstránenie chudoby na Slovensku ? Spätná väzba – ( čo si občan myslí? ) – ja Ťa volím, Ty mi pomôž ! Koho nám novinári pošlú do Európskeho parlamentu?

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

Kmec, Hajko

Okrúhly stôl začiatkom septembra? Kmec: Prebiehajú intenzívne rokovania. KDH je za, no nevidí to reálne

21.07.2024 15:00

Peter Kmec pre Pravdu uviedol, že sa o okrúhlom stole intenzívne rokuje a konať by sa mohol začiatkom septembra.

vojna na Ukrajine, Vitalij Kličko

Kličko: Bojovať či rokovať? Zelenskyj riskuje politickú samovraždu, nech urobí hocičo. Bude treba referendum

21.07.2024 14:55

Pokračovanie vo vojne alebo kompromis s Putinom? Starosta Kyjeva Kličko hovorí, že Ukrajina musí vojnu vyhrať, ale bojovať ďalšie dva roky by bola nočná mora.