Založ si blog

. .. v redakcii Denníka SME

https://video.sme.sk/c/22149468/trailer-dokument-neverili-sme-video.html,

Dňa 25. januára 2019 som na webe Sme prečítala ponuku pre záujemcov prísť do redakcie denníka Sme. Ponuka ma oslovila a prihlásila som sa.

Dobrý deň, ďakujeme za potvrdenie Vášho záujmu o účasť na natáčaní dokumentu denníka SME.V najbližších dňoch Vás bude kontaktovať pani A. R. s podrobnými informáciami ohľadne castingu.“
„Pekný deň, Moje meno je A. R a pracujem ako produkčná na pripravovanom Dokumente denníka Sme. Veľmi nás teší Váš predbežný záujem zúčastniť sa na projekte. Dovoľte mi, aby som stručne opísala, ako bude celý projekt prebiehať. Prvým krokom bude casting, ktorý sa uskutoční v sobotu 9.2.2018 v redakcii Denníka SME. Casting bude pozostávať z niekoľkých krátkych otázok, časovo zaberie cca 10 minút. Po absolvovaní castingu si režisérka spolu s redaktormi Denníka Sme vyberú 10 protagonistov pre film. Chceli by sme, aby ste strávili 3 dni v redakcii Denníka Sme, ktoré prežijete s určeným redaktorom. Budú to redaktori pre zahraničie, investigatívni redaktori, redaktori zaoberajúci sa politikou. Robili by ste konkrétnemu redaktorovi niečo ako „tieň“, strávili s ním celé dni v práci, dozvedeli sa o tom, ako pracuje, mali možnosť viesť s ním dialógy o všetkom, čo Vás zaujíma.
Okrem toho by sme radi strávili s Vami 1 deň vo Vašom prirodzenom prostredí, aby sme mohli v rámci filmu predstaviť bližšie vás, našich protagonistov a prostredie, v ktorom žijete, ktoré vás formuje. Ide teda o 4 dni nakrúcania. Časové podrobnosti dohodneme postupne, samozrejme aj s ohľadom na časové obmedzenia. Nakrúcanie bude prebiehať koncom februára/začiatkom marca.
 Obsahovo tieto tri dni budú naplnené nasledovne: nakrútime príchod, zoznámenie, porady, na ktorých sa zúčastníte, články, na ktorých budú novinári robiť a Vy ich budete s konkrétnym novinárom konzultovať, rozprávať sa o nich.

Na castingu mi predložili zmluvu o účinkovaní. Čítajúc jednotlivé články tejto zmluvy som si uvedomila, že zmluva je neurčitá, nekonkrétna, jednoducho obchádza zákon a tým je absolútne neplatná.

Kto Vám robil túto zmluvu? pýtam sa.

Právnici? (!!!!!)

A čo znamenajú tieto články? chcem ich bližšie vysvetliť.

Producentka však nevedela o zmluve veľa, jednoducho je tu zvykom dávať takéto zmluvy,  je to taká štatndardná zmluva.

Medzitým prišiel do redakcie SME ďalší záujemca o prácu novinárov, ktorému tiež ponúkli zmluvu. Po jej prečítaní ju vrátil, odkázal niečo nemilé a nepekné celému  vedeniu redakcii SME. Odišiel.

Ak ju nepodpíšem, nemôžem vstúpiť do projektu. – uvažujem. Nakoniec môj záujem o  prácu novinára zvíťazil. 

Každý z nás, ktorý štandardnú zmluvu podpísal šiel „na pľac“. Tu sme mali vysvetliť, prečo sme sa prihlásili do projektu.

Na druhý týždeň sa mi ozvala produkčná, že sa projektu môžem zúčastniť.  Od prvého kontaktu s novinárom sa téma „robiť tieň konkrétnemu novinárovi“ odklonila. Nie ja, ale novinár sa pýtal a nakoniec som sa  stala reklamou pre noviny. 

Ako prebehla premiéra? Oznámili mi, že dňa 29. 5. 2018 o 18:00 bude premiéra filmu v Kine Lumiere aj s diskusiou. A ešte v ten deň dostávam informácie, že premiéra je zrušená z organizačných dôvodov. Premiéra bude v júni, termín dáme vedieť. 

O týždeň: Posielam nový termín premiéry: dňa 20.6. o 18:00 v Kine Lumiere.  Ešte to nemáme dostrihané, dám potom vedieť..….po premiére bude aj diskusia.

A ďalší oznam:  Blíži sa premiéra a my sme hotový film odovzdali až včera  dňa 10. 6. 2019 . Ešte sa všeličo upravovalo (zvuk, obraz, atď). 

A prišla premiéra –  na plátne sme videli názov: Neuveriteľní návštevníci v denníku Sme. Premiéra skončila bez diskusie….mohli sme odísť. A žiadne oficiálne poďakovanie. 

A doma nás čakalo ďalšie prekvapenie. Novinári si nás – účinkujúcich premenovali na konšpirátorov. Akousi štandardnou zmluvou sme sa stali produktom na zneužívanie, sabotovanie, ponižovanie  práce každého občana.

A novinári nám dokázali to, čo sme zverejnili v Zborníku z 1. medzinárodnej konferencii, ktorá sa konala dňa 13. 11. 2013 v priestoroch Národnej rade Slovenskej republiky (kde ani 1 novinár neprišiel): 

 „Médiá sú posadnuté niektorými politickými menami a ich chronickými nezmyselnými témami. Stačí, že Lipšic vyhlási, že akú mediálnu bombu prinesie zajtra ráno, a médiá sú zoradené pred ním ako sliepky pred hnojiskom. Uverejnia akúkoľvek hlúposť, a vôbec neuvažujú o škodlivosti takejto mediálnej politiky.  Ba čo je horšie, v médiách sa praktizuje mobbing. Ťažko nájdete rádio, či televíziu, kam by vás vzali do priameho efiru s témou mobbing. Oni si vás natočia a zostrihajú, nakoniec je z toho nezmyselný guláš. Takže médiá nie, lebo sa boja priamej vysielacej sily Pravdy……“

A na druhej medzinárodnej konferencii v priestoroch Právnickej fakulty P.J.Š. v Košiciach dňa 12. 11. 2014 sme v Zborníku „Vzťahové pasce na pracoviskách Slovenska uviedli: „……Prvú medzinárodnú konferenciu o mobbingu som organizovala priamo v parlamente, teda v NR SR, dňa 13. 11. 2013. Vtedy sme pozvali okrem iných aj predstaviteľov vlády a tiež poslancov parlamentu. Napriek tomu, že sme ich pozvali v predstihu a mali konferenciu takpovediac pod nosom – aj tak neprišli. Pozvali sme aj médiá, ale tie nedokážu rozlišovať podstatné od balastu, takže tiež neprišli. Konštatujeme, na súčasnej slovenskej politickej a mediálnej scéne nie je záujem o túto tému. Hoci v poslednej dobe vidíme niekoľkých politických plagiátorov, ktorí začali zneužívať antimobbingovú agendu, ale zďaleka vidno, že téme nerozumejú, ide im o populistické sebazviditeľňovanie. Ani v médiách nenachádzame úprimnú snahu o pochopenie témy. Médiá uverejňujú skôr dezinformácie o mobbingu, a seriózne informácie nechávajú plávať nepovšimnuté. Z tohto pohľadu bola 1. konferencia len akýmsi zástrelom do slovenského politického bahna, lebo z oficiálnych miest nebolo počuť ani čľupnutie…..“ 

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1569186649883752/1569141613221589/?type=3&theater

V ďalšej konferencii dňa 23. 9. 2019  vás budeme informovať o našich praktických skúsenostiach v boji za práva občanov v parlamente, vo vláde, na prokuratúrach a na súdoch SR.  Srdečne Vás pozývame.

                                                                                  JUDr.Mária Ritomská

 

https://www.youtube.com/watch?v=3gkWYGW37Pg

 

https://www.facebook.com/jozef.chlebik.79/videos/pcb.1569186649883752/1569141613221589/?type=3&theater

https://jurajchlebik.blog.sme.sk/c/473067/kde-je-pravda-a-kde-loz.html

Kto zachráni Slovensko?

24.04.2022

Krotiť hnev,je horšie, ako hľadať po dlhom hladovaní obživu! Prečo všetci tak nenávidia už toľko storočí Židov ? Čo je to za národ, ktorý sa nevie spamätať a brániť ( myslím náš) ? Teraz môžete rozmýšľať prečo a ako žijem a prečo tak žijem, ale pokiaľ nepoznáte príčinu a nebudete po nej pátrať, zaslúžite si to lebo ste falošní! Odsúdili fašisti [...]

Kto sa bude mať lepšie, Ukrajinci na Slovensku alebo Slováci doma?

17.03.2022

Sú chvíle, kedy si človek pomyslí, na čo je to všetko. Lopotíme sa každý deň do úmoru a výsledku nikde… Nie je to tak, vtedy len strácame odvahu, ktorú je potrebné nadobudnúť znovu. Prekážky, ktoré sú pred vami, sa dajú určite zdolať. Hlavu hore! Nenechajte si kradnúť energiu zbytočným strachom. V roku 1998 sa vlády EU dohodli na Akčnom pláne, a preto aj [...]

S mediálnym terorom sa občan stáva vinníkom a pritom je celonárodne diskriminovaný

15.01.2022

Môžete sa aj roztrhať milí vládni politici, aj tak budú vaše rozhodnutia len mega podvod, ktorý stále trvá, ale urobíme z toho medzinárodný škandál na ceste k náprave! https://anzelma1234.blog.pravda.sk/2021/02/02/este-stastie-ze-vsetko-co-matovicova-vlada-prijima-je-neplatne/ Inštitút ochrany ústavných práv ( IOÚP) uvažuje o 8.Medzinárodnej konferencií, [...]

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

vetrák bittó cigániková

Vláda padá. Spory poháňajú hádky cez médiá

07.08.2022 14:00, aktualizované: 16:41

V úvode septembra sa koalícia musí rozhodnúť, či odíde šéf rezortu financií Igor Matovič zo stoličky ministra, alebo si kufre zbalí štvorica ministrov SaS.