Môžem vysvetliť poslancovi Dankovi transakčnú daň alebo aj celej koalícií a opozícií, ale hlavne jej správne používanie a hlavne úžitok ! Daň, ktorá ruší ekonomickú aktivitu,je každá iná daň okrem transakčnej dane !
Všetko sa to dá pri jedinej dani, ak by sa ostatné dane zrušili a ostala by len jediná daň, a to z prevodu finančných transakcií !
Zabezpečovanie pracovných príležitostí a bytových jednotiek, a to len pri jedinej dani!
IOUP má len 11 bodov, ktoré dokážu všetko zmeniť a napraviť ! Začnime s tým, že systém alebo systémy sa musia zrušiť a treba zaviesť programy riešení a prísne kontrolné mechanizmy ! Prečo to trvá Vládam Slovenska tak dlho od 17.11.1989 ? Lebo ešte nepokradli všetko ! Kto je volený do parlamentu a z koho ? Občan občana či zlodej zlodeja tam volí ?
,,https://debata.pravda.sk/debata/blog-medvedar-4418-2025-04-06-dalsia-hlupost-pana-danka/
( 87% veľkopodnikateľov, ktorým slúži Dankov nápad sú zahraniční podnikatelia. Oni sú pre svoje materské krajiny so svojimi ziskami vygenerovanými na Slovensku naozaj potrební. A pre Slovákov, ktorí v ich fabrikách v SR drú za štvrtinu mzdy, akú dostávajú robotníci v materských krajinách týchto biznismenov, sú naozaj triedni nepriatelia. A triednymi nepriateľmi sú aj malí slovenskí podnikatelia a živnostníci, holdujúci masovému športu inkasovať bez účteniek alebo tak, že priznajú iba štvrtinu prijmu /kvôli záruke a DPH/ a zvyšok si zoberú načierno.)“
Volebný obvod predstavuje územný celok rozhodujúci pre prideľovanie mandátov. Vzhľadom na skutočnosť, že pri jednotlivých druhoch volieb sú volebné obvody upravené rozdielne, predovšetkým čo sa týka ich počtu a ich veľkosti, t.j. počtu v nich prideľovaných mandátov, komentovaný paragraf odkazuje na ustanovenia v osobitných častiach volebného kódexu. Tie v konkrétnej rovine upravujú volebné obvody vždy vo vzťahu ku konkrétnemu druhu volieb.
Vo voľbách vo všeobecnosti prichádzajú do úvahy štyri základné konštrukcie, čo sa týka počtu a veľkosti volebných obvodov. Po prvé, môže ísť o prípad, keď (a) je celé volebné územie, teda územie, v ktorom sa dotknuté voľby konajú, tvorené len jedným jednomandátovým volebným obvodom. V tomto prípade ide o voľby monokratického orgánu, napríklad hlavy štátu. Po druhé, môže ísť o prípad, keď (b) je celé volebné územie tvorené tiež len jedným volebným obvodom, no prideľujú sa v ňom viaceré mandáty. Ide teda o viacmandátový volebný obvod. Tretím a štvrtým do úvahy prichádzajúcim prípadom je rozdelenie územia na (c) viac jednomandátových alebo (d) viac viacmandátových volebných obvodov. V podmienkach SR, ako ešte bude bližšie uvedené v komentári k ďalším ustanoveniam, sa uplatňujú všetky štyri uvedené prípady, a to v rôznej kombinácii.
Počet a veľkosť volebných obvodov nepredstavuje len otázku organizačnú či technickú. Naopak, spôsob, akým budú volebné obvody utvorené, môže výrazným spôsobom ovplyvniť výsledky volieb, dokonca môže viesť až k popretiu zásady rovnosti volebného práva (§ 2). Zámerná manipulácia s volebnými obvodmi, predovšetkým s ich hranicami, zvykne byť teóriou označovaná ako tzv. gerrymandering, prípadne všeobecnejšie ako volebná geometria. Gerrymandering môže mať rôzne podoby či metódy, no v konečnom dôsledku vždy sleduje zámer oslabiť určitú voličskú skupinu prostredníctvom sofistikovaného vymedzovania volebných obvodov.) Môže ísť napríklad o vytvorenie takých volebných obvodov, v rámci ktorých nebude mať konkurenčný kandidát, prípadne kandidátna listina výraznejšiu šancu na volebné víťazstvo. Naopak, gerrymandering môže spočívať aj v tom, že konkurenční voliči budú sústredení do čo možno najmenšieho počtu volebných obvodov. Dôsledkom takéhoto vytvárania volebných obvodov následne môže byť to, že konkurenčný kandidát v takýchto volebných obvodoch uspeje, no v ostatných volebných obvodoch už nie.)
Niektoré politické strany , ktoré ešte neboli v parlamente, si myslia,že volebných obvodov by malo byť asi 150, to je pri dnešnej politike dosť drahé – nákladné !
Na Slovensku by chceli vzniknúť viaceré nové politické strany. Ide o subjekty Alternatíva pre Slovensko, Rómska strana, Nie sme ovce, Strana Šariš, Naše voľby a Slovenská iniciatíva menšín. Ministerstvu vnútra oznámili, že začali zbierať podpisy. Na registráciu ich potrebujú aspoň 10.000.
Alternatívu pre Slovensko zakladá Anton Železník z Trnavy, Rómsku stranu Mihokovci z Bratislavy, splnomocnencom prípravného výboru je Milan Mihok. Subjekt Nie sme ovce zakladá Daniela Bačíková z Bratislavy, Stranu Šariš Rudolf Jozef Mario Bosak z Okrúhleho. Splnomocnencom prípravného výboru pre stranu Naše voľby je Miroslav Petre z Trnavy a pri Slovenskej iniciatíve menšín je to Ivan Hriczko z Košíc.
Na Slovensku je zaregistrovaných vyše 150 politických strán a hnutí. Od januára sú účinné nové pravidlá pre politické strany, ministerstvo vnútra na ne upozorňuje na svojej webstránke. Zákon okrem iného určil stranám limity na počet členov, má zabrániť kupovaniu strán a upravuje nakladanie s finančnými darmi.
Novinkou je aj to, že názov politickej strany alebo jej skratka nesmú obsahovať meno alebo priezvisko osoby, ktorá je štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom prípravného výboru strany.
Počet obcí a mestských častí na Slovensku = 2927 (vrátane 17 mestských častí Bratislavy a 22 mestských častí Košíc). Počet obcí bez mestských častí Bratislavy a Košíc, vrátane Bratislavy a Košíc ako celku = 2890. Počet miest na Slovensku = 141.
Ak , by voľby vyhral program podľa vízie IOUP, tak hneď ,,na druhý deň“,by začali zmeny !
Vzdelanostný príjem je ( v zápise článku 36 v Ústave Slovenska):
Príjem podľa vzdelania je príjem pre zabezpečenie dôstojného života každému občanovi, aj keď je na úrovni asociála, alebo nižšie vnímajúceho človeka. Ide vlastne o odstránenie chudoby a finančného nedostatku každého jedinca.
2./ Aké sú tarify vzdelanostnej úrovne človeka?
Človek, ktorý nedokončil základné vzdelanie, má 45 základ na hodinu,
– Ten, čo dokončil základné vzdelanie – má 46 na hodinu
– Ten, čo má strednú školu bez maturity – má 47 na hodinu
– Ten, čo má maturitu, má 48 na hodinu
– Ten, čo má vysokú školu – má 49 na hodinu
– Ten, čo má doktorát a všelijaké nadstavby vzdelanostné, má 50 na hodinu
Preto by všetkých ( viac ako 40.000 ) sympatizantov prešlo do premenovanej politickéj strany, ktorá dohodne s IOUP podmienky o spolupráci na realizovanie riešení a cieľov ! O aké zmeny by išlo? Ak ste politická strana,ktorá ešte nebola v parlamente a myslíte na občanov,nie na seba,napíšte otázky na tému,ktorej nerozumiete na ioupriesenia66@gmail.com, radi vám to vysvetlíme ! Napríklad otázka : Kto by nechcel plat ako má zvyšok Európy? Prečo si Vlády Slovenska nedokážu predstaviť zrušenie daní a ponechať len jednu ?
Zrealizovať k plnej 100%-nej spokojnosti obyvateľstva.( To , čo vlády doteraz nedokázali zo svojich sľubov splniť !)
1. Dvojnásobné platy, platy na úrovni Euro občanov – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
2. Minimálne 25.000 bytov ročne – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
3. Motivovať mladých, vyštudovaných občanov, ktorí opustili Slovensko k návratu domov na Slovensko – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
4. Ekonomicky a účinne zúžitkovať prísun migrantov alebo ich návrat – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
5. Vytvoriť výhodné pracovné a hlavne platové podmienky pre všetkých občanov Slovenska , nielen pre učiteľov, lekárov, policajtov, politikov – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
6. Obnova nefunkčných Jednotných roľníckych družstiev, obnova nefunkčných privatizovaných závodov, ale aj získanie minimálne 50% takýchto podnikov, ktoré od doby privatizácie sú stále v čele a riadia takýto závod! Získanie privatizovaných závodov, ktoré po privatizácií zmenili majiteľov do 100%-ného vlastníctva – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
7. Odpustenie všetkých pôžičiek, leasingov, spotrebných úverov, hypoték, a to bez úžerníckeho navýšenia a exekučného vymáhania – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
8. Zabezpečiť vyriešiť odstránenie článku 7.odst.2 z Ústavy Slovenska – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
9. – ( Všetko za posledných 35 rokov zanedbanej demokracie na slovenský spôsob) Odstrániť korupciu – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
10. Prešetriť, potrestať zlodejov z nekalej privatizácie, ale aj podvodníkov pandémie, vieme zrealizovať s víziou IOUP!
11. Odškodniť finančne, za 31 rokov demokracie samostatného Slovenska, občanov Slovenska, a to vo výške 300.000 , vieme zrealizovať s víziou IOUP!
ioupriesenia66@gmail.com,
—————————————————————————————————————–
Najskôr treba dať o sebe vedieť!
https://hnonline.sk/slovensko/593319-kandidatka-strany-priama-demokracia
ioupriesenia66@gmail.com,
Potom sa registrovať!
Potom :
A nakoniec dve veci naraz !
1.
2.
Maximálne 4 roky embargo na vycestovanie z republiky , a takto nám minimálne na polovicu prispejú zahraniční turisti !
Inak bude platiť toto:
1./ Čo je to vzdelanostný príjem?
Vzdelanostný príjem je:
Príjem podľa vzdelania je príjem pre zabezpečenie dôstojného života každému občanovi, aj keď je na úrovni asociála, alebo nižšie vnímajúceho človeka. Ide vlastne o odstránenie chudoby a finančného nedostatku každého jedinca.
2./ Aké sú tarify vzdelanostnej úrovne človeka?
Človek, ktorý nedokončil základné vzdelanie, má 45 základ na hodinu,
– Ten, čo dokončil základné vzdelanie – má 46 na hodinu
– Ten, čo má strednú školu bez maturity – má 47 na hodinu
– Ten, čo má maturitu, má 48 na hodinu
– Ten, čo má vysokú školu – má 49 na hodinu
– Ten, čo má doktorát a všelijaké nadstavby vzdelanostné, má 50 na hodinu
——————————————————————————————————————————————
3./ Ako by to v novej spoločnosti vyzeralo na pracovisku počas bežného pracovného mesiaca ?
Bežný pracovný mesiac má 120 pracovných hodín. Maximálny dovolený počet nadčasov je 40 hodín na mesiac. Každý nadčas aj v noci je 50 % príplatok. Dovolenku si musí samostatne nadrobiť, ak chce mesiac dovolenky zamestnanec, musí 3 mesiace potiahnuť po 40 hodín nadčasu. Pri čerpaní dovolenky mu je týchto 120 hodín nadrobených vyplatených aj s nadčasovým príplatkom.
4./ Čo ak spláca nejakú pôžičku, alebo úver?
V novej spoločnosti, sme hovorili, a naďalej tvrdíme, nebudú žiadne úroky a zamestnanec môže splácať pôžičku z nadčasových príplatkov, alebo z nadčasových hodín, záleží o akú sumu pôžičky ide.
5./ Viete uviesť príklad, napr. zamestnanca s maturitou, ktorý napriek tomu, že pracuje v oblasti s človekom, ktorý napr. má neukončenú základnú školu?
Tesne pred dôchodkom si človek s maturitou netrúfol už pokračovať v svojej profesii a bude robiť napr. kopáča kanálov, alebo upratovačku. Rozdiel je v tom, že on bude dostávať príjem podľa vzdelanostnej úrovne. Človek bez základnej školy má 45 na hodinu a človek s maturitou má 48 na hodinu.
6./ Ako je to s odchodom do dôchodku ?
Únia štátnej starostlivosti má vo svojom programe naplánovaný odchod do dôchodku presne v deň 55. narodenín. Keďže máme v programe zrušenie daní, výška dôchodku, je na úrovni jeho priemerného príjmu za posledné 3 mesiace, podľa vzdelanostnej úrovne.
7./ A čo, keď bude chcieť dôchodca pracovať ďalej?
Najprv si položme otázku, prečo chce dôchodca v dnešnej dobe pracovať ďalej?
Podľa Únie štátnej starostlivosti nebudú dane, iba jedna z prevodu a odchodom na dôchodok ostáva dôchodcovi taký istý dôchodok , ako mal príjem, keď pracoval. Je znížený len o nadčasy, čiže má dôchodok vo výške platu za 120 hodín podľa dosiahnutej vzdelanostnej úrovne a zároveň mu pribúdajú benefity od štátu. Ak by chcel dôchodca pracovať ďalej, má výhodu akurát v tom, že nemusí čas tráviť doma.
8./ Aké benefity máte na mysli pre dôchodcov?
– Ako prvý benefit je, ak žije sám, alebo s partnerkou, a obaja sú dôchodcovia, majú zadarmo inkaso,
– Ako dôchodca má zadarmo Mestskú hromadnú dopravu, zdravotnú starostlivosť, ktorá je pre každého občana zadarmo, má bonus o zdravotnú starostlivosť v prípade núdze /1-4 opatrovatelia, záleží, či chce opatrovateľskú činnosť na určitý čas, alebo na celý deň – podľa zdravotného stavu/
– Podľa zdravotného stavu má nárok na kúpeľnú starostlivosť zdarma jedenkrát ročne.
– V prípade právnej pomoci, má nárok na právne úkony zadarmo /ale iba pre seba/.
– Každý dôchodca, ktorý nemá rodinu, alebo má potrebu nevenovať sa rodine, bude mať od štátu zabezpečený program voľného času.
9./Únia štátnej starostlivosti má pre každého občana, ktorý dovŕši 18 rokov a pracuje, vypracovaný program o základnom nepodmienenom príjme. Aký to má vplyv na dôchodcu?
Áno, máte pravdu, ale musím to trošku rozviesť.
A/ 50 % výšky základného nepodmieneného príjmu bude vyplácaný aj osobám, ktorí majú občiansky preukaz, čiže od 15 rokov veku, podmienka je, aby chodili do školy, alebo študovali.
B/ Každý zamestnanec, čiže osoba, ktorá chodí do zamestnania, má základný nepodmienený príjem vo výške 100 %, čo pre začiatok je takto stanovené, teda, keď sa prvýkrát začne občanom vyplácať vo výške 600 na osobu.
C/Dôchodca má tak isto naň nárok. Čo musím ale poznamenať, je, že každý rok sa môže výška základného nepodmieneného príjmu meniť, a to záleží od toho, koľko ľudí bude študovať, vzdelávať sa a pracovať, ako rýchlo dokážeme zaviesť do výroby a do praxe nové technológie., ktoré ľuďom ušetria prácu a pri obmene zamestnanosti pri skoršom odchode do dôchodku a obmene odbornej vzdelanosti, sa môže tento nepodmienený príjem zvyšovať na maximálnu hranicu cca 3000 na osobu, alebo zo 120 hodín mesačne, znížiť pracovný čas, maximálne na 60 hodín za mesiac. O tomto však budú mať ľudia možnosť rozhodovať v referende. To si môžu občania už teraz vypočítať na papieri, čo by sa im viac oplatilo.
10./ Únia štátnej starostlivosti vo svojom programe rozpráva o odškodnení občanov. O aké odškodnenie ide a v akej výške? Pre koho bude?
Ak občania si uvedomia, že len 25 % obyvateľstva sa venuje politike, a teda 75 % občanov je podľa posledných prezidentských volieb protisystémových, tak si možno spomenú na hodiny občianskej náuky z predchádzajúceho režimu, kde definícia politiky bola definovaná ako hračka v rukách bohatých, ktorí so silou peňazí pretvárali spoločnosť k vlastnému prospechu a k dosiahnutiu viac peňazí, posilnenou silou získanej moci. Tu si môžu uvedomiť dnešnú dobu, kedy pokojní stárnúcí politici ,ktorí nám tu budovali demokraciu, sa opäť vracajú do politiky, aby si zabezpečili pomocou dosiahnutej finančnej sily a moci istotu, že práve to, čo som vám práve doteraz povedala, sa 75 % protisystémových občanov nedozvedelo, lebo inak by všetci doterajší politici skončili vo väzbe.
Aby sa mohol naplniť volebný program akejkoľvek politickej strany, treba obnoviť zákon 33/1948 Zb. zo dňa 31. decembra 1948
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1948/33/19480402.html, 33/1948 Zb.
https://www.teraz.sk/slovensko/slovenska-republika-ma-32-rokov-vznik/846350-clanok.html
Prečo sa nerieši príčina alebo krok do našej histórie o. . . . . .
Čo píše JUDr. Mária Ritomská alebo je pravda, že má na sebe mediálne embargo ?
Jediná opozícia, ktorú Slovensko potrebuje, sú občania = voliči !
Organizačná štruktúra , , Nového štátu“ podľa národného programu
Zabezpečovanie pracovných príležitostí a bytových jednotiek, a to len pri jedinej dani!
Budúce programové vyhlásenie vlády – – Niečo za niečo ! 1. časť
Budúce programové vyhlásenie vlády – – Niečo za niečo ! 2. časť
Budúce programové vyhlásenie vlády – – Niečo za niečo ! 3. časť
Ako sa kradli, kradnú a kedy sa prestanú kradnúť eurofondy skôr, ako ich použijeme ?
Budúce programové vyhlásenie vlády — Niečo za niečo ! 5. časť
Stále kolom dokola – exposlankyni parlamentu nezaplatia výpovednú dobu, ale Černáka prepustia?
Dáva súhlas vysoká štátna funkcia na zločiny, keď sa tam všetci správajú rovnako?
Závideli sme , , Západu “ – doplatili sme na to ! ( preplatili sme to )
Slovenský štát má všetko aj na všetko, ale nesprávnych ľudí, ktorí o tom rozhodujú !
Prečo majú ľudia na Slovensku zomierať od , , strachu“ ? ( keď môžu konečne dôstojne žiť ! )
Koľko kňazov bude na kandidátke strany , , Kresťansko demokratické hnutie“ ?
Až vyhrá voľby do parlamentu KDH s programom IOUP, tak. . . .
V parlamente je 150 osôb , ale kto z nich rozumie a vie vysvetliť transakčnú daň ?
Nikdy nebolo na Slovensku zdravotníctvo zadarmo, ale . . . .
Ruská prokuratúra a súdy by mali byť vzorom slovenskej skorumpovanej prokuratúre a súdom
Určite NIE. Toľko hlúpostí po kope som dávno... ...
dočítal toto niekto do konca??? ...
Celá debata | RSS tejto debaty