Je to presne ako s klebetami na ulici po akomsi konflikte,keď niekoho odvádzajú policajti.V tedy všetci šepkajúcí poznajú pravdu. Novinári si vymýšľajú scenáre a polícia musí nájsť skutočné príčiny,ktorých následkom bol úmysel na vytvorenie konfliktu a až potom rozhoduje spravodlivosť ,ktorú určuje súd!
Príčina je to, čo spôsobuje účinok; stav reality, ktorý v rámci kauzálnej súvislosti vyvoláva nevyhnutne iný stav, zvaný následok. Príčina je stav alebo jav, bez ktorého by nebolo iného stavu alebo javu. Príčina je jav, ktorý predchádza inému a vyvoláva ho. Príčina je to, z čoho niečo vzniká.
Následok -dku m. čo príčinne nasleduje po niečom: n-y sucha, choroby, zodpovedať za n-y konania;mať – následok čo príčinne nasleduje po niečom: zodpovedať za následky konania • dôsledok • kniž. konzekvencia (čo z daného logicky vyplýva): vyvodiť z niečoho dôsledky, konzekvencie • dohra (nepríjemný následok): vylúčenie hráča bude mať dohru • dozvuk (oslabený následok): dozvuky choroby.
Úmysel -slu m. zámer, cieľ, plán, predsavzatie: pevný, čestný, vážny ú., bočné ú-y, □ mať v ú-e zamýšľať,● mať zajačie ú-y chcieť ujsť, úmyselne prísl.: u. poškodiť niekoho; úmyselnosť -i ž.,úmyselný príd. konaný s úmyslom, zámerný, op. mimovoľný: ú. čin;práv. ú-é ublíženie na tele; (Psychológia)Úmysel je „odhodlanie podujať sa niečo, zámer súvisiaci s motiváciou osobnosti, jej cieľmi, úrovňou ašpirácia, vôľovým konaním a pod.“. Iná definícia znie: „rozhodnutie človeka uskutočniť čin a dosiahnuť určitý výsledok“.
Spravodlivosť je morálny princíp požadujúci rešpektovanie právnej normy, cnosť spočívajúca v rešpektovaní práv druhých. Spravodlivosť je jedna zo základných spoločenských hodnôt.
https://european-union.europa.eu/priorities-and-actions/actions-topic/justice-and-fundamental-rights_sk
Vojna je konflikt medzi štátmi, organizáciami, alebo väčšími skupinami ľudí, pričom je pre tento konflikt charakteristické použitie násilia alebo fyzickej sily medzi bojujúcimi stranami.
Ozbrojený konflikt je v medzinárodnom práve konflikt medzi vojakmi viacerých štátov alebo medzi vojakmi, paramilitaristickými organizáciami alebo povstalcami v rámci jedného štátu. Ozbrojený konflikt existuje už vtedy, keď vojaci alebo paramilitaristické skupiny disponujúce aspoň regionálne obmedzenou mocou hrozia, že svoju moc využijú. Presné odlíšenie pojmov ozbrojený konflikt a vojna (vojnový stav) je sporné.
Termín zaviedli Ženevské dohovory o ochrane obetí ozbrojených konfliktov z roku 1949 ako náhradu za starší, užší pojem vojnový stav. Podľa Dodatkového protokolu 1 k dohovorom z roku 1949 môžu byť stranami ozbrojeného konfliktu aj národy, ktoré bojujú proti koloniálnej nadvláde, cudzej okupácii, rasistickým režimom a i., aby uplatnili svoje právo na sebaurčenie. Strana ozbrojeného konfliktu sa volá strana konfliktu
Dnes môžme skonštatovať(…) že obidve strany, aj Ruská federácia, aj Ukrajina, porušujú minské dohovory.
https://demagog.sk/vyrok/vr15996
https://www.netky.sk/clanok/lukasevic-rusko-je-znepokojene-neplnenim-minskeho-protokolu-zo-strany-kyjeva
1.Zabezpečiť urýchlené obojstranné ukončenie bojových stretov,
2.Vytvoriť priestor pre monitoring a verifikáciu režimu pokoja zbraní pre OBSE.
3.Realizovať decentralizáciu moci, vrátane cestou prijatia Zákona Ukrajiny “O dočasnom poriadku miestnej samosprávy v samostatných oblastiach Doneckej a luhanskej oblastí. (Zákon o zvláštnom statuse).
4.Zabezpečiť monitoring na ukrajinsko-ruskej štátnej hranici a a verifikáciu zo strany OBSE s vytvorením bezpečnej zóny v pohraničných oblastiach Ukrajiny a RF.
5.Bezodkladne oslobodiť všetkých zajatcov a nezákonne zadržiavaných osôb.
6.Prijať zákon o nepripustení prenasledovania a potrestania všetkých osôb v súvislosti s udalosťami, ktoré boli v samostatných regiónoch Doneckej a Luhanskej oblastiach Ukrajiny.
7.Pokračovať v inkluzívnom dialógu medzi oba časťami Ukrajiny.
8.Prijať opatrenia pre zlepšenie humanitárnej situácie na Donbase.
9.Zabezpečiť predčasné miestne voľby v súlade so zákonom Ukrajiny “O dočasnom poriadku miestnej samosprávy v určitých oblastiach Doneckej a Luhanskej oblasti“ (Zákon o zvláštnom statuse)
10.Odsunúť nezákonné ozbrojené oddiely, vojenskú techniku a nájomných vojakov z územia Ukrajiny.
11.Prijať program ekonomickej obnovy Donbasu a obnovy životaschopnosti regiónu,
12.Poskytnúť garancie osobnej bezpečnosti pre účastníkov konzultácií.
Ako znie Minský protokol, jeden z prvých mierových dokumentov riešiacich ukrajinskú občiansku vojnu?
https://www.ta3.com/clanok/253736/peskov-ozrejmil-preco-rusko-napadlo-ukrajinu-sef-krema-na-to-vraj-opakovane-upozornoval
https://dennikn.sk/3409277/harabina-obzalovali-za-status-o-schvalovani-ruskej-invazie-hrozia-mu-najviac-tri-roky/
video:
alebo:
najdôležitejšie info:
https://www.flaw.uniba.sk/fileadmin/praf/HTI_2013-10.pdf
video:
riešenia ! :
Minimálna mzda – podiel na zisku štátu skôr, ako sa štát zbaví dlhu voči EÚ !
Výpovede , ktoré ešte nie sú, ale sa len s nima vyhrážajú, je vydieranie !
Vážení študenti práva (a nielen Vy), dožijem sa. . . . . . . . . .
ako spolupracovať? :
https://www.facebook.com/100079965647166/videos/1715211472658305
https://www.facebook.com/100079965647166/videos/1583359562601958
https://www.facebook.com/100079965647166/videos/1339701880744721
Zrealizovať k plnej 100%-nej spokojnosti obyvateľstva.( To , čo vlády doteraz nedokázali zo svojich sľubov splniť !)
1. Dvojnásobné platy, platy na úrovni Euro občanov – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
2. Minimálne 25.000 bytov ročne – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
3. Motivovať mladých, vyštudovaných občanov, ktorí opustili Slovensko k návratu domov na Slovensko – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
4. Ekonomicky a účinne zúžitkovať prísun migrantov alebo ich návrat – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
5. Vytvoriť výhodné pracovné a hlavne platové podmienky pre všetkých občanov Slovenska , nielen pre učiteľov, lekárov, policajtov, politikov – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
6. Obnova nefunkčných Jednotných roľníckych družstiev, obnova nefunkčných privatizovaných závodov, ale aj získanie minimálne 50% takýchto podnikov, ktoré od doby privatizácie sú stále v čele a riadia takýto závod! Získanie privatizovaných závodov, ktoré po privatizácií zmenili majiteľov do 100%-ného vlastníctva – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
7. Odpustenie všetkých pôžičiek, leasingov, spotrebných úverov, hypoték, a to bez úžerníckeho navýšenia a exekučného vymáhania – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
8. Zabezpečiť vyriešiť odstránenie článku 7.odst.2 z Ústavy Slovenska – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
9. – ( Všetko za posledných 35 rokov zanedbanej demokracie na slovenský spôsob) Odstrániť korupciu – vieme zrealizovať s víziou IOUP!
10. Prešetriť, potrestať zlodejov z nekalej privatizácie, ale aj podvodníkov pandémie, vieme zrealizovať s víziou IOUP!
11. Odškodniť finančne, za 31 rokov demokracie samostatného Slovenska, občanov Slovenska, a to vo výške 300.000 , vieme zrealizovať s víziou IOUP!
————————————————————————————————
1./ Čo je to vzdelanostný príjem?
Vzdelanostný príjem je:
Príjem podľa vzdelania je príjem pre zabezpečenie dôstojného života každému občanovi, aj keď je na úrovni asociála, alebo nižšie vnímajúceho človeka. Ide vlastne o odstránenie chudoby a finančného nedostatku každého jedinca.
2./ Aké sú tarify vzdelanostnej úrovne človeka?
Človek, ktorý nedokončil základné vzdelanie,
má 45 základ na hodinu,
– Ten, čo dokončil základné vzdelanie – má 46 na hodinu
– Ten, čo má strednú školu bez maturity – má 47 na hodinu
– Ten, čo má maturitu, má 48 na hodinu
– Ten, čo má vysokú školu – má 49 na hodinu
– Ten, čo má doktorát a všelijaké nadstavby vzdelanostné, má 50 na hodinu
3./ Ako by to v novej spoločnosti vyzeralo na pracovisku počas bežného pracovného mesiaca ?
Bežný pracovný mesiac má 120 pracovných hodín. Maximálny dovolený počet nadčasov je 40 hodín na mesiac. Každý nadčas aj v noci je 50 % príplatok. Dovolenku si musí samostatne nadrobiť, ak chce mesiac dovolenky zamestnanec, musí 3 mesiace potiahnuť po 40 hodín nadčasu. Pri čerpaní dovolenky mu je týchto 120 hodín nadrobených vyplatených aj s nadčasovým príplatkom.
4./ Čo ak spláca nejakú pôžičku, alebo úver?
V novej spoločnosti, sme hovorili, a naďalej tvrdíme, nebudú žiadne úroky a zamestnanec môže splácať pôžičku z nadčasových príplatkov, alebo z nadčasových hodín, záleží o akú sumu pôžičky ide.
5./ Viete uviesť príklad, napr. zamestnanca s maturitou, ktorý napriek tomu, že pracuje v oblasti s človekom, ktorý napr. má neukončenú základnú školu?
Tesne pred dôchodkom si človek s maturitou netrúfol už pokračovať v svojej profesii a bude robiť napr. kopáča kanálov, alebo upratovačku. Rozdiel je v tom, že on bude dostávať príjem podľa vzdelanostnej úrovne. Človek bez základnej školy má 45 na hodinu a človek s maturitou má 48 na hodinu.
6./ Ako je to s odchodom do dôchodku ?
Únia štátnej starostlivosti má vo svojom programe naplánovaný odchod do dôchodku presne v deň 55. narodenín. Keďže máme v programe zrušenie daní, výška dôchodku, je na úrovni jeho priemerného príjmu za posledné 3 mesiace, podľa vzdelanostnej úrovne.
7./ A čo, keď bude chcieť dôchodca pracovať ďalej?
Najprv si položme otázku, prečo chce dôchodca v dnešnej dobe pracovať ďalej?
Podľa Únie štátnej starostlivosti nebudú dane, iba jedna z prevodu a odchodom na dôchodok ostáva dôchodcovi taký istý dôchodok , ako mal príjem, keď pracoval. Je znížený len o nadčasy, čiže má dôchodok vo výške platu za 120 hodín podľa dosiahnutej vzdelanostnej úrovne a zároveň mu pribúdajú benefity od štátu. Ak by chcel dôchodca pracovať ďalej, má výhodu akurát v tom, že nemusí čas tráviť doma.
8./ Aké benefity máte na mysli pre dôchodcov?
– Ako prvý benefit je, ak žije sám, alebo s partnerkou, a obaja sú dôchodcovia, majú zadarmo inkaso,
– Ako dôchodca má zadarmo Mestskú hromadnú dopravu, zdravotnú starostlivosť, ktorá je pre každého občana zadarmo, má bonus o zdravotnú starostlivosť v prípade núdze /1-4 opatrovatelia, záleží, či chce opatrovateľskú činnosť na určitý čas, alebo na celý deň – podľa zdravotného stavu/
– Podľa zdravotného stavu má nárok na kúpeľnú starostlivosť zdarma jedenkrát ročne.
– V prípade právnej pomoci, má nárok na právne úkony zadarmo /ale iba pre seba/.
– Každý dôchodca, ktorý nemá rodinu, alebo má potrebu nevenovať sa rodine, bude mať od štátu zabezpečený program voľného času.
9./Únia štátnej starostlivosti má pre každého občana, ktorý dovŕši 18 rokov a pracuje, vypracovaný program o základnom nepodmienenom príjme. Aký to má vplyv na dôchodcu?
Áno, máte pravdu, ale musím to trošku rozviesť.
A/ 50 % výšky základného nepodmieneného príjmu bude vyplácaný aj osobám, ktorí majú občiansky preukaz, čiže od 15 rokov veku, podmienka je, aby chodili do školy, alebo študovali.
B/ Každý zamestnanec, čiže osoba, ktorá chodí do zamestnania, má základný nepodmienený príjem vo výške 100 %, čo pre začiatok je takto stanovené, teda, keď sa prvýkrát začne občanom vyplácať vo výške 600 na osobu.
C/Dôchodca má tak isto naň nárok. Čo musím ale poznamenať, je, že každý rok sa môže výška základného nepodmieneného príjmu meniť, a to záleží od toho, koľko ľudí bude študovať, vzdelávať sa a pracovať, ako rýchlo dokážeme zaviesť do výroby a do praxe nové technológie., ktoré ľuďom ušetria prácu a pri obmene zamestnanosti pri skoršom odchode do dôchodku a obmene odbornej vzdelanosti, sa môže tento nepodmienený príjem zvyšovať na maximálnu hranicu cca 3000 na osobu, alebo zo 120 hodín mesačne, znížiť pracovný čas, maximálne na 60 hodín za mesiac. O tomto však budú mať ľudia možnosť rozhodovať v referende. To si môžu občania už teraz vypočítať na papieri, čo by sa im viac oplatilo.
10./ Únia štátnej starostlivosti vo svojom programe rozpráva o odškodnení občanov. O aké odškodnenie ide a v akej výške? Pre koho bude?
Ak občania si uvedomia, že len 25 % obyvateľstva sa venuje politike, a teda 75 % občanov je podľa posledných prezidentských volieb protisystémových, tak si možno spomenú na hodiny občianskej náuky z predchádzajúceho režimu, kde definícia politiky bola definovaná ako hračka v rukách bohatých, ktorí so silou peňazí pretvárali spoločnosť k vlastnému prospechu a k dosiahnutiu viac peňazí, posilnenou silou získanej moci. Tu si môžu uvedomiť dnešnú dobu, kedy pokojní stárnúcí politici ,ktorí nám tu budovali demokraciu, sa opäť vracajú do politiky, aby si zabezpečili pomocou dosiahnutej finančnej sily a moci istotu, že práve to, čo som vám práve doteraz povedala, sa 75 % protisystémových občanov nedozvedelo, lebo inak by všetci doterajší politici skončili vo väzbe.
————————————————————————————————
Takto som kedysi začínal a stále verím, že slovenskí občania sa boja pridať len preto, že sú hlupáci a nerozumejú ničomu a práve preto ich dnes každý klame!
https://www.mojevideo.sk/video/21dbf/06_12_2014_vizia_novej_spolocnosti.html
Dávno som opustil Občiansky tribunál , preto že: „Nad ľudskou hlúposťou nezvíťazíme. Ale nikdy nesmieme prestať proti nej bojovať.“ — Jan Werich
A ak pochopíme, čo je to "hybridná vojna... ...
Celá debata | RSS tejto debaty