Založ si blog

Podkopávanie autentických európskych hodnôt IV. časť alebo nový totalitný spoločensko-ekonomický systém socialistického typu

Ideológie multikultúrneho útlaku a ich agendy spolu s postmoderným, hodnotovým a kultúrnym relativizmom, ako aj pluralitou hodnôt tvoria konštrukciu neomarxistickej ideológie kultúrneho komunizmu. Táto ideológia je súčasťou spoločenskej nadstavby spoločensko-ekonomického systému kultúrneho socializmu. Definuje metódy a postupy ako tieto „útlaky“ (postmoderne diskriminácie) odstrániť a dosiahnuť rovnosť všetkých kultúr, ich hodnotových systémov a príslušníkov. Pojem multikultúrny útlak vyjadruje pomyslenú mnohosť útlakov menšín, z ktorých každý je stelesnený v nejakom neomarxistickom smere. Od spoločenskej nadstavby sa odvíja ekonomická základňa, teda v opačnom garde ako je interpretácia ekonomických marxistov. Kultúrny socializmus je tak komplikovaný spoločensko-ekonomický systém, tvorený mnohými subsystémami, v ktorých akákoľvek, na prvý pohľad neveľká zmena môže mať obrovský spoločenský aj ekonomický dosah, preto je ich nevyhnutné skúmať v celospoločenskom, teda aj v ekonomickom rozmere a súvislostiach.

Politická korektnosť

Veľmi dôležitý pojem je politická korektnosť, súčasť spoločenskej nadstavby kultúrneho socializmu. Anthony Browne vo svojej knihe Úprk rozumu (české vydanie) definuje politickú korektnosť ako ideológiu, klasifikujúcu určité skupiny ľudí ako obete, ktoré potrebujú ochranu pred kritikou. Jej prívrženci veria, že iný prístup sa nedá tolerovať, lebo nie sú len na strane pravdy, ale aj na strane dobra – a teda, že sa ich oponenti nielen mýlia, ale že sú aj zlí. Anthony Browne preto nazýva politickú korektnosť „diktatúrou dobra“. Ide však o pojem, ktorý vznikol v ZSSR a mal názov političeskaja praviteľnosť, čo je eufemizmus klasickej cenzúry. Toto ma priviedlo k záveru, že obyčajná cenzúra, síce v značne sofistikovanej forme politickej korektnosti, je interpretovaná ako ideológia totalitného charakteru aj jej odporcami z jedného dôvodu. Neodvážili sa alebo nedokázali pripustiť existenciu, respektíve vznik nového spoločensko-ekonomického systému, diktatúry s totalitným politickým režimom vo „vyspelých západných multikultúrnych demokraciách“.

Politická korektnosť je marxistického pôvodu a dala by sa najjednoduchšie definovať ako forma cenzúry, čiže ako nástroj presadzovania a upevňovania moci a tyranie neštandardných menšín a menšinových ideí nad štandardnou väčšinou a väčšinovým myslením. Touto štandardnou väčšinou sú európske národy a Európania, väčšinovým myslením je ich kultúra a civilizácia, zodpovedná a vinná za otroctvo, útlak, vykorisťovanie, rasizmus, diskrimináciu, netoleranciu, xenofóbiu a ďalšie nespočetné zločiny spáchané v minulosti, páchané v súčasnosti aj v budúcnosti na menšinách a Neeurópanoch, ich kultúrach a civilizáciách. Tieto zločiny páchali, páchajú a budú páchať Európania, ich národy, kultúra a civilizácia pre svoju nenapraviteľne skazenú podstatu, preto musí byť spolu s jej nositeľmi, Európanmi, v záujme „spravodlivosti a pokroku“ odstránená. V postkoloniálnej ére neeurópske národy tento vzťah k Európanom, ich národom, kultúre a civilizácii s nadšením prevzali. Neštandardné menšiny sú okrajové, alternatívne, subkultúrne a umelo stvorené skupiny domáceho európskeho obyvateľstva, ako aj neeurópski kolonisti, invázni inokultúrni a inorasoví imigranti. Menšinovým myslením sú ideologické nároky na uznanie nimi požadovaných osobitných nadštandardných komunitárnych práv na privilégiá, špeciálne zaobchádzanie a ochranu ako reakcia na ich pomyslený kultúrny, rasový, etnický a iné útlaky (postmoderne diskriminácie).

Z uvedeného vyplýva, že politická korektnosť je vlastne synergicky pôsobiaci súbor nástrojov a metód, z ktorých najdôležitejšie sú cenzúra, brainwashing, newspeak, doublethink a napokon samotná legislatíva. Politická korektnosť teda nie je ideológia, ale nástroj 9

 

totalitného politického režimu, ktorým nositelia ideológie kultúrneho socializmu presadzujú a upevňujú svoju moc a tyraniu. Tento fakt má rozhodujúcu úlohu pre pochopenie princípu fungovania postmodernej multikultúrnej socialistickej spoločnosti, ktorej ideológia politickú korektnosť využíva.

Slová sú zbrane, povedal Orwell. Politická korektnosť, nástroj moci a tyranie neomarxistov sa už tak zdokonalil, že pokiaľ nazvú svojho oponenta rasistom alebo fašistom, nemusia už viac odpovedať na jeho argumenty. Musí totiž brániť svoj charakter. Pri súdnom pojednávaní je obvinený nevinný, pokiaľ sa nepreukáže jeho vina. Pokiaľ spočíva obvinenie z rasizmu, homofóbii alebo sexizmu, existuje dnes prezumpcia viny. Obvinený musí bez akejkoľvek pochybnosti dokázať svoju nevinu, čo je v podmienkach kultúrneho marxizmu, podobne ako v politických procesoch po víťazstve socialistickej revolúcie v roku 1948, veľmi problematické. Kultúrny marxizmus má jednu veľkú nevýhodu, ktorá bola donedávna veľkou výhodou. Nemá jednoznačný politický monopol ako politická strana typu bývalej KSČ v rámci Národného frontu. Niektorí politológovia to nazývajú tzv. mäkkou totalitou. Prakticky celý mainstreamový politický establishment EÚ sa otvorene hlási k všetkým princípom, ktoré sú obsiahnuté v tézach Frankfurtskej školy, či ich dokonca rozvinul, alebo ďalej rozvíja. V krajinách EÚ však ešte stále funguje pluralitný systém politických strán. Neomarxisti napriek tomu, že ovládli mainstreamové politické strany od ľavice až po tzv. pravicu, nedokážu zabrániť nástupu politických strán s programom odmietajúcim kultúrny marxizmus, pokiaľ tieto „pravicové“, „extrémistické“ a populistické“ strany dokážu osloviť masy voličov. Zákazy takýchto strán či politické procesy ako u holandského politika Wildersa len zvyšujú ich popularitu ako novodobých martýrov v boji proti tyranii neomarxistov. Neomarxisti môžu byť preto nielen nazvaní tým, čím sú v skutočnosti – zločincami vyznávajúcimi zločinnú ideológiu, ale aj obvinení a odsúdení z tohto zločinu.

Frankfurtská škola, jej prívrženci a nástupcovia, dokázali kritizovať a odsúdiť totalitné režimy Hitlera a Stalina bez toho, aby si uvedomili (alebo si uvedomovali až príliš dobre), že na princípoch ideológie kultúrneho komunizmu budujú nový totalitný spoločensko-ekonomický systém socialistického typu, ktorý je barbarskejší a zákernejší ako obidva predchádzajúce dokopy.

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/aku-buducnost-predpovedala-vestica-sibyla-top-5-proroctiev-medzi-nimi-aj-mrazivy-koniec-sveta

tu je video:

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Pondelok 15. júna 2020

Pavel Fendek  Inštitút národnej politiky Bratislava Slovenská republika

Článok s obsahom pre inteligentných občanov 5. diel

06.05.2021

Ak sa necháme na Slovensku denne okrádať korporáciami cca o 100 miliónov eur, čo je za rok 36.500.000.000,-eur, potom budeme na tom do budúcnosti stále horšie až celkom Slovensko zanikne a dopadne horšie ako otrocká kolónia ! veľmi sa mi páči článok od blogéra Fera, škoda, že nespolupracuje: Matovičov prostredník novinárom, Šeligov prostredník občanom SR! – [...]

Článok s obsahom pre inteligentných občanov 4. diel

04.05.2021

Nestačí niekoho chcieť zachrániť, napríklad slovenský národ, ale treba mať aj súhlas od toho, koho chceme zachrániť! Ale ak sa jedná o opak, národ mlčí a súhlasí. Hlavne pred politikmi treba občanov chrániť! Politik je špekulant, ktorý nemyslí na nikoho, len na seba. Metaforou môžeme nazvať , ak médiá hlásia, že štát o niečom rozhodol a Vy (my všetci) [...]

Článok s obsahom pre inteligentných občanov 3. diel

04.05.2021

Pravdivý príbeh o tom, čo za divní ľudia sa nachádzajú okolo exposlankyni JUDr. Márií Ritomskej …. Video: (Predseda Kr súdu nemá kompetenciu, a načo potom je? – YouTube) Video: (17) Facebook Video: Za svoj názor už dnes nie je vo funkcií! Zaskočená odbornosť – Mojevideo Video: (,, Ja sám si nájdem svoje ovce a ujmem sa ich“ – YouTube)

Nemecko zjednotenie oslavy Merkelová

Nemci zaradili Pegidu medzi extrémistické organizácie

07.05.2021 21:22

Protiislamské hnutie vzniklo v Drážďanoch na jeseň roku 2014 ako malá skupina osôb.

Portugalsko EÚ summit sociálny ciele účastníci

Poliakom a Maďarom prekážal výraz „gender“ vo vyhlásení po samite EÚ

07.05.2021 20:48

Premiéri protestovali proti zmienke o rodovej rovnosti preto, lebo podľa nich vytvárala priestor pre presadzovanie práv LGBTI osôb.

Hotel Bôrik

Vláda chystá rekonštrukciu hotela Bôrika za takmer 4 milióny

07.05.2021 19:44

Obnova by mala ušetriť 55-tisíc eur ročne.

Boris Kollár

Kollár v kauze Čistý deň vypovedal na NAKA

07.05.2021 19:19

Šéf Sme rodina si s jednou z neplnoletých zverenkýň resocializačného zariadenia dohadoval sexuálne stretnutie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 427
Celková čítanosť: 4261531x
Priemerná čítanosť článkov: 9980x

Autor blogu

Kategórie