Matovičova vláda uvažuje XXII. diel . . . . . . . . . . . . . . . Ako vypracovať a prijať zákon , ktorý chcela predložiť JUDr. Mária Ritomská, keď bola ešte v parlamente poslankyňou?

9. apríla 2020, volajte112, Nezaradené

Dnes , keď je na Slovensku problém s Covid-19 a ľudia sú nútení trpieť doma možno sa zamýšľajú nad tým, či ich zamestnávateľ bude ešte niekedy chcieť alebo potrebovať, až tento vírus zmizne.

Poviete, si ,, Mne sa to nemôže stať “ , ale takých tu už bolo na státisíce a stalo sa. Najčastejšie je to organizačná zmena, ktorá dostane zamestnanca zo zamestnania preč. Zamestnávatelia používajú také špekulácie, že je problém sa registrovať na Úrad práce.

https://www.mojevideo.sk/video/2cfee/zasluzia_si_obcania_financne_utrpenie_alebo_odskodnenie_.html, 

 

Odbory nepomôžu, Inšpektoráty práce tiež a ak áno, tak len poradia ,, Choďte sa súdiť !“, ale to nie je odborná pomoc. Odborná pomoc je, ak sa za vás Odbory postavia a spoločne s inšpektorátom práce, prehodnotia porušenie Zákonníka práce a všetky procesné nedostatky výpovede!

Ale dôležité je , práve to, čo nefunguje, a to je vzťah zamestnávateľa a jeho štruktúra riadenia s podriadenými zamestnancami. Platové podmienky sú už v dnešnej dobe až na druhom mieste. Zamestnávatelia si dnes nevedia odborných zamestnancov oceniť. Ak zamestnávateľ alebo nadriadený pracovník zamestnanca trpí komplexom, máte v práci hotové peklo. Ak sa potom ocitnete na tom najhoršom mieste, a to je Súd SR, potom ostanete prekvapený !

Práve to je ten dôležitý zákon, ktorý bolo treba už dávno prijať v parlamente, aby sa ľudia k sebe správali dôstojnejšie. Zákon sa má chápať jednomyseľne a jeho porušenie a nedodržiavanie musí byť presne definované príslušným trestom. Cez peňažnú pokutu až po väzobné stíhanie vinníka – nadriadeného zamestnanca alebo samotného zamestnávateľa.

Ak by už vo volebnom období 2012 -2016 , si Matovič vedel vážiť svojich ľudí v tíme, mohol byť tento zákon predložený a používaný v praxi. Dnes by sa ľudia odvážnejšie dokázali postaviť na obhajobu svojich a aj kolegových práv.

Preto odvaha a trpezlivosť pomáhať občanom zadarmo v tejto dobe, poslalo JUDr.Máriu Ritomskú z parlamentu medzi odvážnych ľudí, ktorí spolupracujú na zmene celého zhnuseného systému štátu na všetkých pracoviskách a nepozerajú len na svoje problémy v práci, ale pomáhajú pri registrácií iných pracovne terorizovaných zamestnancov na Slovensku.

Inštitút Ochrany Ústavných Práv je samofinancovateľné OZ , ktoré len vďaka tomu, že vie prípady odborne posúdiť a baví spolupracovníkov pomáhať, sa stáva pevnou organizáciou, kde nevedomých zaučujú a pripravujú na dôležitú zmenu našej spoločnosti. Hláste sa a píšte ak sa nebojíte postaviť sa na odpor bezpráviu, ponižovaniu, diskriminácií alebo pracovnému teroru na ioup.riesenia@gmail.com a spoločne to dokážeme!

Uverejnil používateľ Jozef Chlebík Streda 8. apríla 2020